
Na první pohled stejný, avšak přesto docela jiný. Tak by se dala shrnout nová vlajka od Samsungu s označením Galaxy S23 Ultra. Tak jednoduché to ale není a byť se toho na první pohled moc nezměnilo, hlavní změny se odehrávají hlavně na zádech a pod displejem.
Obsah balení:
Přední výrobci smartphonů už dlouhá léta razí strategii zeštíhlování krabiček a v případě Samsungu se nejedná o výjimku. V už tak prťavé krabičce se mimo samotný telefon nachází pouze metrový USB-C/USB-C napájecí kabel, špendlíček pro vytažení slotu na SIM karty a pár brožurek. Víc byste toho v balení hledali marně a ochranný kryt či nabíjecí adaptér (pokud nemáte vlastní) si budete muset zakoupit zvlášť.

Parametry:
Rozměry a hmotnost: | 163,4 × 78,1 × 8,9 mm; 234 g |
Zpracování: | displej a záda Gorilla Glass Victus 2, rám telefonu z hliníku, odolnost IP68 |
Displej: | 6,8″ Dynamic AMOLED 2X displej, 3088 × 1440 px, 120 Hz, HDR10+, jemnost 500 PPI, jas až 1750 nitů |
Procesor: | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm), 8jádrový, frekvence až 3,36 GHz, grafický akcelerátor Adreno 740 |
RAM a paměť: | 8/12 GB RAM + 256/512/1024 GB vnitřního úložiště |
Selfie kamera: | 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý, PDAF, auto-HDR, až 4K@60fps |
Zadní fotoaparáty: |
|
Nahrávání videa: | 8K@30fps, 4K@60/30fps, 1080p@240/60/30fps, gyro-EIS, HDR10+, nahrávání stereo zvuku |
Baterie a nabíjení: | 5 000 mAh, rychlonabíjení 45 W, bezdrátové nabíjení 15 W, reverzní napájení 4,5 W |
Operační systém: | Android 13 s nadstavbou One UI 5.1 s Google službami |
Konektivita a funkce: |
|
Vzhled a celkové zpracování:
Nový S23 Ultra je až nezdravě podobný svému staršímu bratříčkovi S22 Ultra. Pokud byste oba telefony drželi před sebou, prakticky nepoznáte mimo odlišné barevné kombinace rozdíl. Ty hlavní rozdíly se totiž dějí uvnitř. Pokud bychom ale chtěli být puntičkáři, mimo jiné barevné varianty je nový S23 Ultra o 6 gramů těžší, o 2 desetiny milimetru širší a displej společně se zády je vyrobený z odolného skla Gorilla Glass Victus 2 namísto Victus+.
To jsou ale detaily a v ruce se telefon nejen skvěle drží, ale zároveň působí prémiovým vzhledem. Na ovládání jednou rukou vzhledem k velikosti displeje zapomeňte. Mnou testovanou černou variantu zdobí v levé horní části moduly fotoaparátů, které nad jinak plochá záda vystupují přibližně o 1,4 mm. Při používání na stole se viklání nevyhnete.
Vrchní stranu a levý bok doplňují pouze plastové předěly pro antény, zapínací tlačítko a kolébka pro změnu hlasitosti se pak již tradičně nachází na pravém boku. K umístění zapínacího tlačítka vzhledem k velikosti telefonu nemám problém, tlačítka pro změnu hlasitosti by však zasloužila místo trochu níže.
Spodní část obývá nabíjecí USB-C konektor (ve verzi 3.2), jeden z dvojice stereo reproduktorů, šuplíček pro dvojici nano SIM karet a u série Ultra již tradičně stylus s Bluetooth připojením. Po jeho vysunutí z těla se na displeji automaticky zobrazí kontextové menu s výběrem akce, kterou chcete se stylusem dělat. Ještě doplním zvýšenou odolnost telefonu IP68 a krytí sklem Gorilla Glass Victus 2 společně s hliníkovým rámem.

Displej:
V předchozí kapitole jsem zmiňoval až nezdravou podrobnost s loňským designem S22 Ultry a ve stejném duchu se ponese i tato kapitola o displeji, který od loňské generace doznal jen pramálo změn. Opět se díváme na 6,8″ Dynamic AMOLED 2X displej s rozlišením 3088 × 1440 px s obnovovací frekvencí 120 Hz a HDR10+. Stejná je i jemnost 500 PPI a maximální jas až 1750 nitů. Jediná odlišnost (byť pro většinu prakticky nerozpoznatelná) je v krytí displeje, který je nově kryt sklem Gorilla Glass Vistus 2 namísto Victus+.
Někdo může mít za zlé, že Samsung s displejem za poslední rok vůbec nehnul, na druhou stranu proč měnit něco, co vypadá a funguje dobře. Na displej se skvěle dívá a je radost jej používat, ať už brouzdáte internetem, hrajete si s úpravou fotografií nebo hrajete hry. V nastavení je pak už poněkud samozřejmostí možnost změnit barevný režim displeje, rozlišení (někomu stačí nižší pro větší výdrž baterie) a změnit obnovovací frekvenci. U S23 Ultra máte k dispozici pouze adaptivní režim a standardních 60 Hz.
Přední kamera našla své místo opět uprostřed. Kamera nikterak nekazí celkový požitek z používání displeje, přesto pokud vám vadí kruhovitý výřez, je možné ji na úkor malé části displeje skrýt. V nastavení je možné aktivovat vyšší dotykovou citlivost, abyste mohli používat smartphone v rukavicích nebo pokud se vám při nalepení ochranné folie či skla zhoršila celková citlivost.
Uživatelské rozhraní:
Galaxy S23 Ultra běží v základu na operačním systému Andriod 13 s uživatelskou nadstavbou One UI 5.1. Po internetu kolují zprávy, že tato verze způsobuje na starších Galaxy zařízeních trhané animace, rychlé vybíjení baterie nebo mizení některých funkcí. Smartphonů, které mají One UI 5.1 v základu, by se tento neduh týkat neměl a ani já jsem žádné takové známky během testování nepozoroval.
Samotný systém funguje svižně a bez prodlev, za což vděčíme hlavně 120Hz displeji a extrémně výkonnému procesoru. Samsung slibuje 4 roky velkých aktualizací a 5 let bezpečnostních záplat. Reálně se tak letošní Ultra dostane až na Android 17.
Prostředí je jako takové prošpikované funkcemi, které mi přijdou místy až zbytečné. Co ale zbytečné není, je pero S Pen schované v těle telefonu a pro jeho vytažení stačí zmáčknout kryt na spodní straně. Ihned po vytažení se zobrazí nabídka funkcí, které lze s perem dělat. Nejvíce užitečná mi přijde funkce inteligentního výběru, kreslení poznámek nebo rychlé překládání slov či celých odstavců pouhým najetím na displej.
Za zmínku stojí také ultrasonická čtečka otisku prstů, která funguje bleskově a spolehlivě. Pochválit musím i její umístění. K dispozici máte také odemykání obličejem a Samsung Knox ve verzi 3.9.
Výkon:

Pod kapotou nové Ultry se nachází aktuálně to nejlepší, co na poli mobilních procesorů můžete dostat. 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 vyrobený na 4nm technologii (1× 3.36 GHz Cortex-X3 + 2× 2.8 GHz Cortex-A715 + 2× 2.8 GHz Cortex-A710 + 3×2.0 GHz Cortex-A510) doplňuje grafický akcelerátor Adreno 740. Tohle kombo dává najevo svoji dominanci napříč světem mobilních procesorů, o čemž svědčí výsledky z testování her a benchmarků. Z hlediska výkonu tak aktuálně nenarazíte na nic, co by dokázalo procesor vymáčknout na maximum. Daleko více uvítáte surový výkon v plynulosti používání prostředí, natáčení videí ve vysokém rozlišení a jeho případnému post processingu.
A nyní výsledky testování. S mojí oblíbenou testovací hrou Genshin Impact si procesor poradil lusknutím prstu i při maximálním grafickém nastavení a stejných výsledků dosahoval i u dalších náročných her (například Diablo Immortal, PUBG atd.). Daleko lépe tak surový výkon procesoru vystihnou výsledky benchmarků.
PCMark (Work 3.0) | PCMark (battery) | 3DMark (Wild Life Extreme) | Geekbench 6 | AnTuTu Benchmark |
16 310 bodů | 14 hodin a 36 minut | 3817 bodů |
2019 bodů SC 5360 bodů MC |
1 248 867 bodů |
Výdrž:
Stejně jako loni, i letos se díváme na smartphone s 5000mAh baterií. Člověk by tedy čekal vzhledem k okolnostem stejnou výdrž baterie jako u loňské S22 Ultra. Z mého pohledu je na tom smartphone s výdrží ještě o něco lépe, a to hlavně díky novému procesoru s vylepšeným chlazením, díky čemu procenta baterie neutíkají tak rychle (v podstatě i loňská vlajka měla velmi dobrou výdrž). V praxi s vámi dokáže telefon udržet krok při náročném celodenním vytížení a ještě vám večer zbude pár desítek procent k dobru. Pokud se umírníte, můžete počítat i s dnem a půl až dvěma dny výdrže.
A pokud je potřeba, z bryndy vás vytáhne podpora 45W rychlonabíjení, kdy s podporovanou nabíječkou nabijete přibližně 50% kapacity baterie za 27 minut. Do plna pak stačí necelá hodinka a půl. I přes tloušťku 8,9 mm disponuje smartphone cívkou pro bezdrátové nabíjení s maximálním výkonem 15 W. Bonusem je pak reverzní 4,5W nabíjení, například pro nabití sluchátek.
z 0 na 50 % baterie | z 0 na 70 % baterie | z 0 na 100 % baterie |
27 minut | 41 minut a 18 sekund | 1 hodina a 26 minut |
Fotoaparát:
Sestava fotoaparátů zůstává až na hlavní fotoaparát a selfie kameru stejná jako vloni. Dovolím si nejdříve začít právě u přední kamery. Oproti loňské vlajce s 40Mpx se nyní díváme na 12Mpx kameru se světelností f/2.2 a duálním PDAF ostřením. Nenechte se zmást snížením počtu megapixelů, nová selfíčka lépe pracují se světlem a dokáží vyprodukovat detailnější fotky i za zhoršeného světla.
Velkých změn doznal hlavní fotoaparát, u kterého vzrostl počet megapixelů na 200 (loňská Ultra měla 108 Mpx). Výsledkem jsou sice fotky v 12Mpx rozlišení (což je způsobeno skládáním více fotografií do jedné), jejich kvalita, detaily a barevný odstín jsou na špičkové úrovni. Při dělání ořezu navíc dostanete kvalitnější výřezy s většími detaily. Hlavní fotoaparát dále disponuje laserovým ostřením a optickou stabilizací obrazu.
Asi nikoho nepřekvapí, že výsledné fotografie vypadají nad očekávání dobře. Díky softwarovým vylepšením a silnému procesoru jsou výsledné fotky vždy nádherně ostré, barvité a nechybí jim dynamická hloubka. Překvapivě dobře si vede hlavní fotoaparát i v noci, kde jsou výsledné fotografie ostré se spoustou detailů. Fotografiím nechybí hloubka a post processing si poradí s větší dávkou digitálního šumu typického pro noční fotografie.
Další je na řadě je dvojice teleobjektivů, jeden s 10násobným a druhý s 3násobným optickým zoomem. Oba fotoaparáty disponují duálním PDAF ostřením a optickou stabilizací obrazu. U obou dostanete za denního světla vynikající fotky s hloubkou a detaily, za které by se nemusela stydět kdejaká lepší zrcadlovka. Při nočním focení jsem byl doslova unešen kvalitou fotek 10násobného zoomu, který nabídl nádherné detaily pouličního osvětlení s výborným vykreslením všech detailů a nízkým digitálním šumem.
12Mpx ultraširokoúhlý objektiv pak příjemně doplňuje a uzavírá sestavu fotoaparátů s fotkami, které opět neztrácejí co do kvality a ostrosti, byť v noci je vidět na fotkách jistá dávka digitálního šumu a úbytek detailů.
Vylepšení doznalo také natáčení videí. To je nově možné natáček v 8K rozlišení při 30 fps (loňská Ultra nabízela pouze 24 fps) nebo ve 4K rozlišení při 60 fps. 8K video není špatné, absencí pokročilejší stabilizace však působí roztřepaně a proto spíše než to budete častěji natáčet ve 4K při 60 fps, které nově podporuje dvojnásobnou stabilizaci obrazu s usměrněním 3 stupňů.
Závěr:
Pokud bych měl Galaxy S23 Ultra ohodnotit, nevyhnu se přímému porovnání s loňským bratříčkem. Letošní Ultra šla do světa ve světle inovací a vylepšila některé neduhy předchozí generace. Kontroverzní Exynos nahradil procesor Snapdragon 8 Gen 2 a vylepšení doznaly také některé fotoaparáty, které nyní fotí podle mého ještě o chlup lépe než předchozí generace. Pochválit musím Samsung také za perfektně zvládnutý chladicí systém a plynulost prostředí One UI 5.1.
Z hlediska designu však změny nečekejte a pokud se vám nelíbil design loňské Ultry, nebude se vám pravděpodobně i přes jiné barevné varianty líbit ani vzhled letošní. Tohle může být společně s vyšší cenou snad jediný zápor, který bych telefonu vyčetl. V ostatních případech se jedná o špičkovou a povedenou vlajku, kterou v našich končinách seženete za cenu od 35 tisíc.
Líbilo se mi: | Nelíbilo se mi: |
+ nový extrémně výkonný procesor | – vysoká cena |
+ vynikající chlazení | – pro někoho stejný design jako S22 Ultra |
+ nádherný displej s podporou S Pen | – vzhledem k ceně chudé balení |
+ kontinuálně kvalitní snímky z fotoaparátů | |
+ možnost natáčení v 8K@30fps | |
+ dlouhá softwarová podpora | |
+ plynulá nadstavba a příkladná vybavenost |
Přemýšlel jsem, kdo si to za ty peníze může v dnešní době koupit. Jistě pár milionářů, kteří si vydělali vlastní prací tady je a třeba je tenhle telefon zaujme, ale předpokládám, že tohle budou především služebáky vysokých úředníků státní správy. A vzhledem k tomu, jak nám tito lidé teď za Fialy rostou jako houby po dešti, tak bude mít Samsungovo zastoupení v ČR brzo vyprodáno. :-/
Já bych si koupil ten menší Samsung S23 bez přívlastku, ale i ten má pro jednotlivce cenu posazenou příliš vysoko. Počkám na slevy až budou vydávat S24ku.
V předprodeji vyšla 12/512 varianta na 29,5k, to je stejně jako třeba Xiaomi 13 Pro v předprodeji s polovičním úložištěm. Tolik stojí 128GB daleko hůře vybavený iPhone 14 Plus.
Třeba v chudé Indii byly předobjednávky S23 řady 2x vyšší než u S22, Ve Francii byly předprodeje o 60% vyšší a obecně všude možně hlásí rekordní předobjednávky. V ČR třeba 1TB variantu v předprodeji snad během jediného dne Samsung rozprodal všechny kusy co bylo určené na předobjednávky.
Jinak proč by sis ten mobil měl kupovat. Já ho mám přes Alza Neo za 8 set na dva roky, zaplatím cca tolik kolik bych ztratil prodejem po dvou letech + pojištění na dva roky které je v rámci pronájmu započtené. Pak ho vrátím a vezmu něco dalšího aktuálního.
No a pak jsou operátoři, když třeba v USA za neomezený voice+text+data zaplatíš 85 dolarů, dáš 2 roky starý vlakový telefon na trade in v hodnotě 600 dolarů, tak zbylých 600 ti v bezúročných splátkách operátor přičte k tarifu. 25 dolarů měsíčně. To je naprosto bezvýznamná částka 3 kafe s dýškem ve starbucks nebo jídlo v bistru.
S23 Ultra je opravdu vydařený kus telefonu, nejlepší Android na trhu a dá se předpokládat, že ho letos nic nepřekoná. Navíc je to dobrý doplněk k iPhone 13 mini – https://ctrlv.cz/GscR 🙂
„Alza Neo za 8 set na dva roky“, vypadlo slovo měsíčně.
Alza Neo je chyták na důvěřivce. Při vrácení ti napočítají 10% – 20% z hodnoty nového telefonu v době pořízení navíc. Sice tvrdí že opotřebení běžným použitím já bez doplatku, ale zkušenosti lidí jsou opačné.
Bavíš se s člověkem, který Alza Neo pravidelně používá, zatím se při odevzdávání vždy docela podivovali, že ty zařízení jsou jak nové a že je fajn že jsou lidi co se o ty věci dobře starají. Nikdy jsem za nadměrné opotřebení nedoplácel.
Pokud se mi povede víc poškodit vlastní kus, tak cena samozřejmě taky poletí dolů. Takže žádný rozdíl. Pořád je tu velký rozdíl v cash flow.
Já velký telefon nesnesu, S23 Ultra bych teda nechtěl ani zadarmo, ale S23 se mi moc líbí, jenže sorry jako za dva roky si nový koupit nepůjdu. Já mám S4 i9506, to je ten model doplněný o LTE. A prostě to už dneska nestačí, jenže tenkrát jsem ho kupoval za 10K a najednou 25K nedám a nevyplatí se mi ani ten pronájem, protože ten telefon bych chtěl zase mnimálně na 5 let.
Pomiňme hightech fanoušky jako jsity, pro které je to nejen koupě telefonu, ale i koníček, takže můžeš na svůj koníček dát víc peněz, ale kdo z normálníh lidí si může dovolit dát 25K za telefon při téhle šílené krizi, kdy lidi nemají už ani na zeleninu?
Ti říkám, služebáky to budou a protože to ve státním sektoru znám, tak si jsem jistej, že i S23 Ultra si budou pořizovat na pohodu místo aby v téhle situaci šetřili.
S23 Ultra je top telefon minimálně v nabídce Samsungu a obecně cílí na fanoušky do techniky. Cena není důležitá.
25k za mobil je dnes bohužel běžná cena za vlajkový telefon a už ji žádají i čínští výrobci. Pokud ti to přijde moc, tak si rok počkej.
Já teď dal 9 letému klukovi, telefon který se nový prodává za skoro 18 tisíc. Ale nemělo smysl ho Ačkový sotva rok starý dávat za 7800 do výkupu a pak mu za 6-7 tisíc kupovat sice novou, ale hůře vybavenou a pomalejší low endovou plečku. Na inzerát bych s těží dostal 9 a musel bych se otravovat s lidmi.
S22 dnes v pohodě koupíš za 12k, S22U za 18k, takže příští rok za podobné peníze koupíš S23 z druhé ruky. Slevy nečekej S23 bude příští rok touto dobou jen o 100 dolarů levnější, tak jak je S22.
Navíc ty děláš jak bys neměl hloupých 25 tisíc na mobil. Dnes lidi dávají půl mega/mega za auto, 25 tisíc dají jen za pěknější kola nebo pěknější barvu auta. Ale opět, ono se až tak moc nevyplatí kupovat nové auto a je lepší si ho vzít na operák, stejně jako telefon nebo nějaké dražší vybavení. Je to obrovský rozdíl v cashflow a celkové náklady jsou podobné jako když si to koupíš.
A ne služebáky to nebudou, asi žiješ někde jinde, ale jako služebáky jedou iPhone SE nebo v případě Samsung A53, jinými slovy obyčejná levná střední třída. Pokud chce manager něco lepšího, tak si to koupí sám, navíc, proč by kupoval nepraktickou Ultru, když může mít za podobné peníze daleko praktičtější Fold 4.
Já ti nevim, ale má fakt pro běžného necestujícího člověka smysl telefon za 25K?
Pro mě tu hodnotu teda rozhodně nemá. Mám auto, mám nabušený komp, ale telefon když nebudu vědět co s penězma, tak za 15K, raději bych za 10K, větší hodnotu to nemá.
Taky mi delalo problem za ultru ty penize dat, ale kdyz jsem zapocital vsechny bonusy, jako trade in s7 s rozbitym displejem, tak jsem se dostal pod 30K. A to pri dnesnich platech v IT neni zadna strasna castka.
Predpokladam ze vydrzi aspon 2roky a vydela si na sebe.
Hele, mluvi za sebe a nemluv na ostatni. To, jak se podivujes, jak si někdo může dovolit drahy telefon nebo tvoje trapné rozbory, jak to má pro něj smysl, si strč do prdele.
Naschvál, který telefon za 10 tisíc mi doporučíš abych s ním mohl třeba spadnout do vody – IP68 certifikace – a mohl ho nabíjet bezdrátově.
Už jen tyhle dvě věci, které beru jako samozřejmost v mobilu, tě posunou do střední třídy a nejlevnější telefon v aktuálních generacích bude iPhone SE, u Samsungu S21 FE.
Další věc co mi přijde samozřejmá, že můžu telefon třeba na hotelu připojit k televizi přes HDMI a promítat tam třeba video…
Ejhle, zase jsme u toho iPhone nebo Skových Samsungů
U iOS to není, ale na Androidech jsou produktivní módy, po připojení k monitoru přepne rozhraní na desktopové… Hmm, opět Skové Samsungy, umí to top Soňáky a Motoroly. Ale DeX od Samsungu je o parník před konkurencí.
Teď když chceš telefon jako náhradu fotoaparátu – a ne jen nějakého kompaktu, já prodal i zrcadlovku. Tak chceš zároveň i slušnou fotovýbavu a nejen fotky ale i video, takže aby to umělo i to výše, tak jsi u iPhonů a Skových Samsungů, nic jiného tam prostě není.
A jelikož telefon není zařízení samo o sobě, ale je to jedno z mnoha, tak chceš aby výrobce toho telefonu měl nějaký slušný ekosystém – telefon, hodinky, tablet, počítač, tv, sluchátka… A vše si to hezky povídalo, sluchátka se přepojují podle toho kde zrovna posloucháš, na tabletu a počítači můžeš telefonovat a posílat zprávy, napříč všemi zařízeními můžeš kopírovat obsah pomocí COPY/PASTE nebo drag and drop přetažením z obrazovky jednoho zařízení na obrazovku druhého. Nebo když rozepíšu třeba email na počítači a potřebuju rychle odjet, můžu ho dopsat v mobilu, nebo začnu videohovor v počítači a mohu ho přenést do telefonu/tabletu a odejít s tím, a naopak, když přijdu k počítači můžu to přenést na počítač…
Prostě takové normální funkce které usnadňují život. No ak dyž zvážíš co tu máš k dispozici tak zjistíš že iPhone nebo Samsung Galaxy S řada je to jediné po čem můžeš koukat. Proto tyhle dvě značky mají třeba v USA 90% trhu, u nás kde je přeci jen finanční stránka zásadnější mají v podstatě polovinu trhu, ale u Samsungu se prodává i střední třída a low end, tkže těch prémiovek bude poměrnově méně.
Ty nepotřebuješ extra telefon, já zase už nějaký ten rok nepotřebuji extra počítač protože cca v roce 2018 s příchodem 6c/12t Intel procesorů mám výkonu dostatek a třeba mě strašně štve že laptop co mám se nevyrábí s 6 jádrovou i3 ale jen s 10 jádrovou i5 jako nejslabším CPU, které u nás nejde ani koupit, takže u nás je to dokonce 12 jádro.
Každý chce něco jiného, já dokonce koukám po hodinkách, které stojí víc ne pro tebe nepředstavitelně drahý S23.
Záleží, jak pro koho. Já třeba koupil základní S23, Plus nemá smysl a Ultra je extrémně předražená na to, že vlastně nenabízí nic na víc, co by mělo smysl. S23 jsem kupoval proto, že baterie u Mi 9 už nic nevydrží a v zimě se telefon vypne po pár minutách. Chtěl jsem nějakou vlajkovou loď s top výkonem i foťáky, když už mám vyhodit tolik peněz za takovou blbost, jako je telefon. Xiaomi už bohužel má ceny srovnatelné, takže tam nebyl důvod opět kupovat Xiaomi. Top výkon proto, aby mi to zase vydrželo pár let. Jako druhý telefon mám střední třídu (aktuálně Xiaomi 11 Lite 5G NE) a tu měním, dá se říct, minimálně jednou za rok, takže tam až tak na výkon nehledím. Tam je důležitá cena. A kupovat 2x vlajku nemá smysl, protože u mě ty telefony docela trpí a raději si rozmlátit telefon za 10k, než za 25k. Nemít kvalitní kryt, tak vlastně už mám po smrti i tu S23 a to ji mám jenom pár dní. Jediné, co mi na S23 vadí, je velikost. Je to fakt hodně malý telefon (po těch letech velkých telefonů jsem si nějak neuvědomil, jak malé je 6.1″) a prsty jsem furt patlal na čočky foťáků. Díky bohu Spigen dělá kryt s krytem objektivů.
Využiju ten výkon? No asi ne, na focení mám primárně fullframe bezzrcadlo za násobně vyšší cenu, ale to člověk netahá 24/7 u sebe, že… Stačil by mi nějaký horší telefon? Třeba iPhone nebo nějaká střední třída Androidu? Asi ano, ale občas se ten výkon a možnosti (možnost připojit HDD, flash, čtečku karet, atd atd.) v telefonu prostě hodí.
Zajmave to vysvetleni. Ja bych rad taky prispel. Auto kupoval kamarad jako lekar za 500tisic. Telefon ale pro neho moc neni, neni jako lekar ten typ na to, takze mel porad dosud tlacitkovy a az ted po letech ma nejaky Xiaomi do 5000czk. Hodne zalezi na danem cloveku, muze to koupit ale nevi co s tim, takze to nekoupi. Me zase vadi ze cim drazsi Samsung, tim mizi veci, ktere jsem mel rad napr slot pro pametovku, jack 3,5mm. Cekam az budou muset vyrobci dle EU konecne ty telefony rozlepit! Potom bych i ten Samsung koupil, ale spis kvuli fotaku. To ostatni co je zde vysvetleno, ze jede nekdo videohovor a pokracuje z pocitace nebo laptopu v telefonu a nebo u hodinek…nejsem schopen vyuzit.
Na 2 roky to je skoda. Me vydrzi telefon klidne i 5 let! A jaka plecka? Ja mam Motorola One Vision sluzebni a staci me, hodnota cca 5000czk tu dobu.
Pravda jediny co bych ocenil je aby ten fotak umel video 4K s 60fps. To je v noci znat. Je mi lito to pak tak casto menit, vecne tam nastavovat, predelavat data, nejsem pritel co to hodi vse online pres ucet google. Vetsinu veci musim davat do telefonu rucne, protoze jsem i castecne offline. 18 tisic hodnota telefonu? To dat kluvkovi 9ti letemu? Mu to akorat ukradnou, nesmysl. Tohle dava leda nekdo, kdo deti silne rozmazluje a je to skoda, kdyz potom o to se zbytecne prijde. Vidim to u kamaradky, ta neresi ale telefon rozmlati za rok, potom kupuje vecne novej a staci ji ve vysledku neco za 4000czk. Rada lidi na to nema. Kamaradi na to maji, ale vsichni telefon levny za 5 – 8000czk, pry jim to prijde skoda do toho davat.
Už tu neblábol. Prostě jsi loser a nemáš na něj.
@Redmax O jaké šílené krizi to mluvíš? Krize tu ano je, ale šílená? Zatím ne ale kdoví co bude dál. Rétorika některých populistických stran u lidí navozuje tento pocit. Paní pávice vykládá jak ji píší důchodci že mají týdně na rozpočet na 10 rohlíků apod kecy…..Abych nebyl úplně off toppic, tak já jsem si S23 U koupil. Kupuji si co 3 roky nový telefon a vždy ten, o kterém osobně usoudím, že je v té době nej na trhu. Telefon při prodeji mé 3 roky staré vlajky vyšel kolem 20 tisíc, což je sice dost, ale nic „nezaplatilného“ U mého operátora jsem měl možnost nákupu na splátky bez navýšení. S posledním tel jsem byl nadmíru, spokojený, ale konec systém. update a pocit vyzkoušení něčeho jiného byl popud na koupi. Ale chápu, že každý to má priority nastavené jinak a proto tento příspěvek neber jako můj útok na tebe, ale jako vysvětlení co mě vedlo ke koupi „telefonu pro milionáře“
Nejsem státní úředník a S23 Ultra sem si koupil, cena je individuální pro každého. Měnil sem za S22 Ultra a sem spokojen.
Recenzi zde nemá smysl moc hodnotit, těch změn je oproti S22U v telefonu víc, namátkou, S23U umí už tři SIM, (2x nano, 1x eSIM), dvě mohou být aktivní naráz a na obou může být 5G, S22U toto neuměla. Vzhledem k pokrytí 5G sem toto velmi uvítal.
Co se týká nabíjení, tak z nuly na 100% sem za necelou hodinu dodávaným kabelem a Samsung adaptérem, který sem kupoval kdysi k Foldu. Čím to tady recenzent nabíjel, těžko říct 🙂
To nabíjení na 100% je nějaké divné ne? To bylo se správnou nabíječkou a kabelem? Pro 45W nabíjení je třeba 5A kabel, u telefonu podle mě 5A kabel přibalený není, ale nevím, přibalené kabely nepoužívám.
S 100W PD nabíječkou co tu mám se to nabije na 100% určitě do hodiny, nabíjel jsem tím jen jednou a ne zcela od nuly. Recenze uvádí typicky 53-55 minut.
Nabíjím nabíječkou od notebooku a wattmetr na kabelu ukazuje většinou 38W. Jak v tom není Exynos, za pár minut člověk nabije na několik hodin.
No takže ne 4řW, že. Ono stejně těch 45W to používá jen chvíli, pak to postupně brzdí.
Ale 1,5h-2h nabíjení u S23U je otázkou 12-18W nabíječky, 5W nabíječkou to nabiju pod 4 hodiny. Občas to přesně tak dělám, když mi telefon skončí na pár procentech právě před spaním. Ale ta Ultra při běžném provozu vydrží 2,5-3,5 dne s cca 1,5h SoT za den
Co me teda na s23u stve je stale zaostaly dex. Ten telefon ma vic ram a silnejsi CPU jak spusta notebooku, ale porad neumi vic jak jeden monitor a rozliseni konci na 4K/3440×1440, nenakrmim tim v nativnim rozliseni ani jeden monitor co mam 3800×1600 ani 5120×1440, pritom by to HW mel bez problemu podporovat.
Nicmene aplikace jako termux, kiwi browser, google meet si s dex modem rozumi, takze by se to dalo obstojne pouzivat misto kanc notebooku.
DeX nesouvisí s rozlišením ve kterém běží
Už si někdy připojoval třeba 5120×1440 monitor nativně k nějakému jinému zařízení, zjistíš že spousta i novějších laptopů to nezvládá světe div se s Windows které umí mraky monitorů i daleko vyšší rozlišení. Je to limit HW.
Jak chceš přes USB protokol 3.1 přetáhnout více jak jeden video signál? Na to tam není místo.
A místo kancl laptopu se to samozřejmě používat dá, záleží co člověk dělá a hlavně jak dělá. Bohužel poořád je to android se všemi omezeními. Třeba drag a drop z jedné aplikace do druhé nemusí fungovat, pak člověk musí něco uložit a pak to otvírat v další apce. Některé věci je rychlejší udělat na Windows/MacOS/Linuxu než na Androidu, už jen ukládání souboru na disk je rychlejší a nemyslím rychlost zápisu, ale rychlost provedení té akce uživatelem. Můžeš běžně narazit na to že nemáš k dispozici kontextovou nabídku přes pravý klik, ale musíš použít hlavní tlačítko a podržet ho, stejně jako bys to ovládal prstem. V některých případech zase narážíš na to že někde třeba nejde myší/touchpadem swipovat a musíš to udělat prstem na displeji.
Pokud aplikace a workflow umožňuje, tak to samozřejmě není problém. Já třeba můžu plnohodnotně přes DeX pracovat, protože se stejně připojuju přes Remote desktop k pracovní mašině v kanceláři, takže jestli RDP běží na počítači s plnotučným systémem, nebo na ipadu či amdroidu je zcela jedno
Ohledne monitoru, SoC samozrejme podporuje DP1.4, ktery tuneluje pres USB. DP protokol ma ve specifikaci daisy chaining a SoC dle specifikace umi 3displeje. Je to ciste umele SW omezeni, asi ze strany googlu…
Taky by nikoho nezabilo, kdyby ty telefony mely TB3/USB4 port s podporou eGPU.
DP má možná daisy chain, ale problém je v tom že ani USB4 protokol nemá ve specifikaci ten DP Alt mode, USB je divočina co nic negarantuje, POkud chceš garanci alespoň dvou displejů, tak musíš koukat po Thunderbolt 4. Ale ani ten ti negarantuje že z toho půjde víc než 4k rozlišení
A věř tomu že by TB zabilo, třeba cenou, třeba spotřebou, budeš se divit ale Thundertbolt controler si klidně pápne 1-2W už jen kvůli tomu obrazu a 1-2W spotřeby pro zařízení s 15-18Wh baterií už je zatraceně znát a to se bavíme jen o thunderbolt controleru, ne o zbytku.
5GHz ax spouste lidi nefunguje a samsung se to jako u SSD snazi ututlat.
V mem pripade jsou problemy i s 2.4GHz n, kdy se telefon neumi pripojit pokud nema primou viditelnost na AP. Oproti cinanum ma ale samsung tradicne bezdrat zaostaly, 4G modem vzdycky strasne zral a od S21 pozoruju opakovane problemy s wifi.
Osobně mám doma mesh wifi 6, jeden vysílač zaházený u syna v pokoji v rohu, druhý zavřený ve skříňce pod stolem v obýváku a několik samsung zařízení a nepozoruji že by kterékoli zařízení mělo jakýkoli problém, naopak řekl bych že minimálě Tab S8+ a S23U mají absolutně nejrychlejší přenos přes Wifi, u internetového připojení se dostávám vesměs na jeho limity – lehce nad 900Mbit/s, což jsou hodnoty co mám i na LAN kabelu. Není se čemu divit, právě tyhle dvě Smasung zařízení mají nejmodernější wifi výbavu a reálně jsou bržděné 6tkovou Wifi, ale 6E routery jsou zbytečně drahé
S23U je běžně připojená 1,6 – 2.2 Gbit/s
Nejde vubec o rychlost, ale o zisk anten a stabilitu spojeni pokud je signal slaby nebo zaruseny.
V mistnosti s primou viditelnosti na AP ne to v pohode, ale na chodbe pres dve zdi se mi zadny samsung nechyta a oneplus nebo huawei treba nejede plnou rychlosti, ale zvladaji udrzet spojeni. A to je pak rozdil mezi internetem a zadnym internetem.
Upřímně mě je zcela u zadele jaký mají zisk antény, zda je signál zarušený nebo slabý. Jestli bych měl mít routery s integrovanými nebo externími anténami, nebo zda bych je měl dát ven ze skříně nebo ne…
Mě zajímá zda to běhá a jestli je na to spolehnutí. A tady i přes použití levných Xiaomi routerů bez externích antén spoleh je. Dva byly za necelé 3 tisíce. Ona ale ta rychlost připojení přímo souvisí s kvalitou signálu že, nebudeš připojený tak rychle, když kvalita wifi bude bídná.
A S23U a Tab S8+ jsou zařízení které fičí nejrychleji a to ještě nevyužívají 6GHz pásmo, které rozhodně není zarušené tak jak 5GHz v paneláku plném modemů Vodafone. Samsungy u mě jednoduše vedou v rychlosti a stabilitou jsou na tom minimálně stejně jako ostatní zařízení
@komplik
To co píšeš nahoře o Samsungu, já s tím souhlasím. Taky právě bych se když už nový telefon poohlížel u Samsungu. Jenom si nemyslím, že ty extra vychytávky navíc mají cenu 25.000 Kč. To už mi přjde rozumější si za ty peníze pořídit grafiku od NVidie než ty prachy cpát do telefonu.
Prostě mi telefon přijde o mnoho méně důležitejší než moje PC. V tomhle to srovnávám. Jasně že i ostatní telefony jsou drahé, u těch ty vysoké ceny nechápu vůbec.
A asi ano, můžu to mít jiní lidé obráceně, já prezentoval jen svůj pohled na věc.
@Redmark
Však to je v pořádku. Můj soused loni koupil novou káru za třičtvrtě míče a má telefon za 5 tísc, druhý soused pravidelně mění na autě disky, vždycky když se mu přestanou líbit existující, tak si koupí nové, pěknější, dá za to stejně jako někdo za S23U.
Já si třeba vozím zadek v ojetině kterou, kdybych prodával, tak asi nedostanu ani na tu S23U, ale ročně dám 100k za elektronické hračky. Za rok ujedu cca 3000 km, nedává mi smysl kupovat si novou káru, která by mi před barákem jen hnila a jen pojištění by vyšlo dráž než PHM které projedu.
Každý máme nějaké preference. Ty preferuješ grafiku, někdo preferuje telefon, někdo nemá ani na jedno, někdo má na oboje…
V každém případě tvá reakce rozhodně nebyla napsána ve smyslu:
„osobně mi přijde absurdní dávat tolika peněz za telefon, ale rozumím že někdo jiný je ochotně zaplatí“
Naopak celkem jasně vyjadřuješ, že pro to nemáš pochopení. A to už vůbec nemusíme zmiňovat pokus o politizaci zcela nepolitického tématu.
A ještě k recenzi. S23 řada se neskutečně vytáhla s videem, sice to pořád není iPhone, zvláště super steady vs action mode, ale běžná stabilizace je lepší než u iPhone, portrétní video je lepší než cinematic video na iPhonu, tady Samsung udělal ještě větší skok. Mikrofony mi přijdou lepší na S23 řadě než na iPhone 14.
Když člověk koukne na prvních 50 sekund tohohle videa: https://www.youtube.com/watch?v=-J6CJUCfbzE tak na S23U není problém natočit i nějaké ty commercial klipy. Mimochodem, vše natočeno z ruky bez super steady mode.
A 8k video už rozhodně neni gimmick: https://www.youtube.com/watch?v=GE5c3ei00nU
Právě kvalita videa + zoom objektivy byly největší motivací k pořízení S23 i když jinak tak obří telefony nesnáším a jsem naprosto happy s iPhone mini. Bohužel do S23 těla se to nevejde, stejně jako se do miniho nevměstnal teleobjektiv.
Zajmave, casem bych zvazil zda nekoupit nejaky foto mobil. Nemam totiz fotak a sem tam se me neco na foceni hodi. Dal mam problem u nataceni nebo foceni ve tme, kdyz chci neco na pamatku. Sice mi to zvlada Motorola, ale ve FullHD to v noci neni nejak ok, pokud to tocim ve 4K je to super, ale zase nesmim s tim prilis hybat a tam to dava jen 30fps.
Samsung ale neni uplne nejlepsi, casto tu byl zminen telefon s Leica. Zaujal me tam ten veliky fotak a rikali ze to ma prave jen Xiaomi. Snad 12 Ultra pouze pro cinu. Dal byl na rade jeste lepsi snad Huawei P50 ale nema zase Google Play udajne. iPhone ne, je to jiny system, mam veci sve oblibene pro Android, takze iPhone urcite ne i kdyby byl levnejsi. Ktery je tedy nejlepsi na foceni a 4K videa s 60fps?
takze : 30 tycek za telefon a nemam k nemu ani nabijecku. Ke Xiaomi Redmi Note 11 S 5G za 8 tisic se dostala 120W nabijecka. Je to kouzelne, voprcame TOP tridu, jinde nabijecky nechame. Tohle se tezce miji pozitivnim prijetim.
Jinak se mi velmi libi S23U, pockame az padne cena…
To dnes máme na štátnych budovách takéto žlto modré anglické nápisy ? Ten kto to dal vyrobiť a nainštalovať musel dostať za to pekný peníz. Ci to ide z verejnych dani ? Pane velebnosti asi budu blejt. BTW už sa dá samsungu nastaviť aby sa automaticky vypol po čase ? Nie neda bo ja debil som si ho tiez kúpil…