Galaxy S9 bude fotografický zázrak, naznačuje Samsung

6
Samsung Galaxy S8 fotoaparát
Zdroj: Samsung

Již tuto neděli Samsung představí svůj nejlepší smartphone – Galaxy S9. V Radkově přehledu spekulací najdete spoustu informací o to, jak bude telefon vypadat a co bude umět. Teď se zaměříme čistě na fotoaparát, ten totiž přinese řadu novinek a zlepšováků.

Samsung už dopředu vnadí videem The Camera Reimagined. To prozrazuje název telefonu (devítka na konci) a napovídá, že se můžeme těšit na variabilní clonu fotoaparátu. O ní se už spekulovalo v listopadu, v našem článku najdete, co by taková clona přinesla. Vzhledem k tomu, že variabilní clonu dostalo i véčko Samsung W2018, můžeme s ní na 99 % počítat také u Galaxy S9.

https://www.youtube.com/watch?v=D-EcyYkv-mU

Tři kratší videa publikovaná na youtube kanálu korejské pobočky Samsungu pak naznačují další novinky. Vysokou rychlost snímače, zvýšenou citlivost na světlo a podporu „animoji“ podobných těm od Applu.

https://www.youtube.com/watch?v=JRncyWWBbQY

https://www.youtube.com/watch?v=GFNwvbgJUlE

https://www.youtube.com/watch?v=GthDneoSuSI

Evan „Evleaks“ Blass, který má tradičně velmi přesné informace, pro Venture Beat náznaky Samsungu potvrdil. Galaxy S9 prý dostane 12Mpx snímač, před kterým najdeme objektiv o rekordní světelnosti F1,5 (na poměry mobilů), jehož clonu půjde mechanicky přepnout na F2,4. Telefon prý také zvládne točit videa v rozlišení 720p při 480 snímcích za sekundu. Při přehrávání při standardních 30 fps se tak video 16× zpomalí. Větší model Galaxy S9+ podle Blasse dostane ještě sekundární 12Mpx foťák (už s pevnou clonou).

Zajímavé informace prozradil samotný Samsung na vlastním webu věnovanému obrazovým senzorům. Sice tam nemá zmínku o Galaxy S9, ale je vidět, že potřebné technologie už zkrotil. Na vícevrstvý čip totiž stejně jako Sony přidal paměť DRAM sloužící k rychlému čtení dat. O takovém se spekuluje už od podzimu.

Sony díky němu podporuje až 1080p videa při 960 fps, Samsung při stejném rozlišení bude na poloviční hodnotě 480 fps (podle Blasse ale v telefonu bude rozlišení jen 720p). Korejci také lákají na ještě rychlejší automatické zaostřování.

V neděli 25. února už budeme s jistotou vědět, jaká kouzla Galaxy S9 nabídne.

Aktuální ceny Samsung Galaxy S9

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE