Samsung má první televizory na světě s Wi-Fi 6E na 6 GHz

0
Samsung TV 2021 Neo QLED Lifestyle 5 780x470 1
Samsung TV 2021 Neo QLED
-
Zdroj: Samsung

Nové televizory Samsungu jako vůbec první podporují současný nejrychlejší standard bezdrátové sítě Wi-Fi 6E. Samozřejmě je lze připojit i kabelem přes konektor LAN, teoretická rychlost bezdrátu ale dosahuje na téměř 10 Gb/s.

Wi-Fi 6E počítá s využítím pásma 6 GHz. Při sloučení s 2,4 a 5 GHz by tak mělo být možné dosahovat teoretické rychlostí až 9,6 Gb/s. Reálně to bude samozřejmě mnohem méně. Také latence se sice nemůže měřit s drátovou sítí, ale na 6 GHz je i tak mnohem lepší než na běžné Wi-Fi. Ideálně pokud přenos neruší příliš tlustá zeď.

Samsung tuto technologii přidal pouze do top modelů s rozlišením 8K. Konkrétně jde o modely s obrazovkou QLED Neo označené jako QN900 a QN800, jež představil letos v lednu.Nižší 4K modely pak nemají ani Wi-Fi 6, ale je starší Wi-Fi 5. Na frekvenci 6 GHz lze pro přenos podle evropských standardů využít šířku pásma 500 MHz. Na základních 2,4 GHz je šířka pásma pouze 83,5 MHz.

Pro plnou rychlost potřebujete, aby tento standard podporoval i router, případně Access Point. Wi-Fi 6E ale zatím podporuje jen velmi málo zařízení a smysluplnější investicí do routeru je systém mesh, byť třeba na starším standardu.

zdroj: Samsung

Samsung má první televizory na světě s Wi-Fi 6E na 6 GHz
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů