Samsung pro své starší televizory nabízí set-top-box na steroidech

2

Konec DVB-T se blíží. Kdo nechce pořizovat nový televizor nebo přecházet na jiný typ vysílání, pravděpodobně koupí nějaký set-top-box. Samsung pro své televizory nabízí vlastní krabičku nazvanou Evolution Kit, která je také takovým set-top-boxem. Psali jsme o něm už loni, kdy ale ještě nebylo jasné, že se dostane i na náš trh.

Evolution Kit toho proti běžným set-top-boxům nabídne mnohem více – ze starého Samsungu udělá téměř nový. Získáte aktuální verzi Smart TV Tizen i možnost hybridního vysílání HbbTV. K tomu i nové dálkové ovládání Samsung. U běžných set-top-boxů se často stane, že musíte používat ovladače dva. To vše pohání čtyřjádrový procesor (s největší pravděpodobností MediaTek). K televizoru jej připojíte přes HDMI, ale pokud máte model s konektorem One Connect, můžete jej pro tento účel využít.

Jelikož životnost panelu bývá větší, než morální životnost systému, tak s touhle krabičkou získáte docela slušný upgrade. Nevýhodou je samozřejmě cena, která je proti běžným set-top-boxům vyšší. Evolution Kit s označením SEK-4500 se prodává za 7990 Kč a kompatibilní je s televizory z let 2012 až 2015. Ale ne se všemi, jde o vyšší řady, konkrétně ES7000, ES8000, F8000, F9000, S9, H8000, HU7000, HU7200, HU8500, HU8700, HU9000, JS9000 a JS9500.

Novější modely od Samsungu již DVB-T2 tuner mají. Samsung (podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere) uvádí, že 83 % diváků je srozuměno s přechodem na DVB-T2, ale jen 40 % z nich už tento signál může přijímat.

Ostatní výrobci podobné zařízení nemají, ale u Samsungu nejde o nic nového. Evolution Kit dodával již v minulosti, pak ale na několik let přestal. Je jasné, že podobné zařízení může uškodit v prodejnosti nových televizorů, současně však může přinést značce popularitu. Samsung si to trošku pojistil i cenou, za kterou se již téměř dají pořídit nejlevnější nové televizory.

Samsung pro své starší televizory nabízí set-top-box na steroidech
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 6 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. To je ale hrozná pálka. Obyčejný DVB-T2 set-top box stojí 600 Kč. A kdybych chtěl něco lepšího, tak si pořídím Odroid C2 a dám si tam Kodi, což mě vyjde na 2500 Kč i s tunerem. A mám v tom i retro herní mašinu a spoustu dalšího. Sice to není úplně pro BFU, ale aspoň ušetřím 5500 Kč.

  2. Díky za zprávu 🙂 Na konci těžkého týdne jsem potřeboval pořádně zasmát.
    Snad jen dvě firmy na světě jsou schopné něco takového prodávat za takovou cenu
    a jedna z nich to opravdu udělala.