Nastal čas vertikálních televizorů. Samsung jeden takový vyrobil

0

Korejský výrobce se nebojí experimentovat. Na triku má obří microLED The Wall i menší QLED televizory, které při „vypnutí“ jako zeď vypadají. Nejčerstvější novinka nese jméno The Sero a jejím hlavním tahákem je, že je orientovaná na výšku. Abychom byli přesní, výrobce o ní mluví jako o vertikální TV. Podobně jako počítačové monitory s pivotem je ale umístěná na stojanu s možností otočení, takže ji lze vrátit i do běžnější polohy.

Samsung cílí na mileniálovou generaci, která se narodila s mobilem v kapse a která na výšku pořizuje nejen fotky, ale i točí video. (Instagram TV si na tom dokonce založila existenci.) Na The Sero bude sledování takových videí pohodlnější než na malém smartphonu.

Firma nezveřejnila přesné specifikace, ale The Sero nabízí QLED panel o úhlopříčce 43 palců, rozlišení je pravděpodobně 4K. Uvnitř se nachází 60W reproduktory (4.1 kanály), které budou hrát ve stereu, ať už je televize otočená na výšku, či na šířku. Nechybí hlasové ovládání přes asistenta Bixbyho. Důležitá bude také funkce pro rychlé párování (NFC) s mobilem, takže se pomocí Wi-Fi bude ihned moc zrcadlit obraz na televizor.

Novinka se má zatím prodávat jen v Koreji, a to za 1,9 milionu wonů, v přepočtu asi 45 000 Kč s DPH. Za to se dají pořídit dva QLEDy s úhlopříčkou 55 palců. Samozřejmě mají VESA uchycení, takže by i je šlo otočit o 90°.

Nastal čas vertikálních televizorů. Samsung jeden takový vyrobil
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů