Na retro vlně jede i Sega. Oživí svou nejúspěšnější herní konzoli

1

Sega oznámila návrat na trh s herními konzolemi. Nechce však budovat konkurenci pro Sony nebo Microsoft, místo toho chce potěšit nostalgiky vzpomínající na konec osmdesátých let. Tehdy firma uvedla svou vůbec nejúspěšnější konzoli Mega Drive (v USA uvedena jako Genesis). Té nakonec prodala přes 30 milionů a na ní dala vzniknout úspěšné herní sérii Sonic the Hedgehog. Modrý ježek je pro Segu dodnes ikonou stejně jako Mario pro Nintendo.

Nová konzole pojmenovaná jako Genesis Mini se začne prodávat 19. září za 80 dolarů (2200 Kč s DPH). Oproti původní je samozřejmě menší a využívá moderní rozhraní. Dva přibalené gamepady se připojují do USB, přes USB se konzole také napájí. Obraz do televizoru jde přes HDMI. A hry již nebudou na cartridgích, ale 40 vybraných titulů bude předinstalovaných rovnou v konzoli. Mezi nimi nesmí chybět Sonic, Castlevania: Bloodlines nebo chválené RPG Shining Force. Firma ale oznámila jen deset her a slavné pecky Earthworm Jim nebo Golden Axe na seznamu zatím nejsou.

Zájem o retro konzole vyvolalo zejména Nintendo, které hráčům přineslo modernizované verze NESu i SNESu. Sony pak loni vzkřísilo první PlayStation. Sega však v tomto oboru má velký náskok. Již v 90. letech totiž poskytovala licence na výrobu kompatibilních konzolí a americká společnost AtGames z toho žije dodnes. Jen v Česku se již prodávají její Sega Mega Drive Classic, Flashback a Ultimate Portable. První je stolní konzole s drátovými ovladači, druhá má bezdrátové ovladače a třetí je handheld s 3,2″ displejem, všechny mají v sobě 80+ her.

Na retro vlně jede i Sega. Oživí svou nejúspěšnější herní konzoli
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. Nevím, jestli bych zrovna spolupráci s AtGames považoval za výhodu – jedná se o velmi špatné konzole. Např. tady je porovnání zvuku z klasické konzole a AtGames pokusu https://youtu.be/VJwi9FBJMyk?t=270 .

    Nicméně doufám, že tentokrát si na tom dají záležet a poučí se z chyb, které udělal Sony se svým PS mini.

    A ke hrám – to co ukázali zatím nevypadá vůbec špatně. Třeba Comixzone je vážně super až člověka překvapí, co ta konzole dokáže (doporučuji si aspoň pustit video na youtube). Shining force je taky boží, ale uvítal bych i druhý díl – doporučuju zahrát, člověk je až překvapen, kolik toho autoři dostali do tak malé cartridge 🙂