Panorama i v lese. Seznam chce nafotit všechny turistické trasy ČR

3
Snímkovací krosna od Mapy.cz
Snímkovací krosna od Mapy.cz

„Seznam.cz krosna“ sice nevyhraje soutěž o nejhezčí produktové jméno, ale pomůže vyhrávat mapovou válku s Googlem. Snímkovací batoh dostane Street View, resp. českou Panoramu i do míst, kam se nedostanou auta. Google svůj Trekker představil už v roce 2012, Seznam reagoval tři roky nato.

Aktuálně má v terénu už čtyři batohy a na mapách již 14 300 panoramatických snímků z autem nedostupných míst. Cíl je ale velkolepější. Seznam chce pomocí batohu nafotit všechny turistické trasy v Česku. Bude-li vycházet z těch vyznačených Klubem českých turistů, mluvíme o celkové délce přes 40 000 km.

Díky panoramatickým snímkům ze Seznam.cz krosny si lidé mohou na Mapy.cz virtuálně projít nejkrásnější turistické lokality včetně chráněných krajinných oblastí i přes počítač, tablet nebo mobil, když zrovna nemají čas nebo možnost do nich vyrazit osobně,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz

Galerie: Google Street View slaví 10 let. S touhle výbavou šel do ulic i pod vodu

Snímkovací batoh Seznamu váží sedm kilo. Jde o obyčejnou krosnu, ve které je počítač, akumulátor, stativ a na něm hlava s deseti 16Mpx foťáky. Jedna fotka má po odstranění překryvů 120 Mpx. Fotí se automaticky každých sedm sekund. Focení lze řídit ručně pomocí mobilní aplikace. Na jedno nabití vydrží fotit šest hodin. To je na chození s takovou zátěží na zádech až až.

Mapy.cz na Facebooku slibují, že jednou nechají s batohem fotit i samotné fanoušky. Ukázaly také několik příkladů Panoramy z terénu z Brna a okolí.

Panorama i v lese. Seznam chce nafotit všechny turistické trasy ČR
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.85%) 13 hlasů

3 KOMENTÁŘE