Placené schránky? Seznam připravuje Email Profi

5
Seznam Email Profi
Email Profi

Česká internetová jednička před týdnem odevzdala na Úřad průmyslového vlastnictví přihlášku na ochrannou známku Email Profi. V produktové nabídce Seznamu taková služba zatím chybí. Název evokuje, že půjde o placené schránky pro firmy, proto jsme se jej zeptali, jestli je náš odhad správný.

V tuto chvíli jsme ve stádiu úvah. V případě, že se rozhodneme myšlenku dále rozvíjet, budeme média informovat,“ uvedla mluvčí Seznamu Petra Dvořáková.

Seznam se dlouhodobě věnuje podpoře menších firem a živnostníků. Od roku 2015 jim zdarma vytvoří mikroweb i s doménou druhého řádu a e-mailem. Platí se jen za provoz, a to 500 Kč ročně investovaných do jiné služby (typicky reklamy).

TIP: Miliony českých uživatelů čeká šok. Seznam redesignoval svůj Email

Placený Email Profi by ale teoreticky mohl být určený i pro běžné uživatele. Ti už si konečně mohou zapnout dvoufázové ověření, takže by se Seznam nemusel stydět říci si o peníze. Už dva roky firma nabízí možnost bezplatně si zaregistrovat až 10 schránek s vlastní doménou.  Google i Microsoft už takovou službu dávno zpoplatňují.

Email Profi by mohl kromě vlastní domény přinést více funkcí, například podporu synchronizace pošty a kontaktů přes Exchange Active Sync, kalendář, cloudový disk, aliasy apod. Samozřejmě ale pouze spekulujeme. Seznam ještě nic nespustil a není ani jisté, jestli se nápad z fáze úvah dostane i do fáze realizace.

Placené schránky? Seznam připravuje Email Profi
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 12 hlasů

5 KOMENTÁŘE

    • Tak ono se taky moc nepředpokládá, že někdo kdo to myslí s mailem vážně používá ještě ve 21 století webmail vyjma bláznivých Outlook fanboys,ale normálního poštovního klienta, na co furt někde něco synchronizovat …

      • Zanne – nějak jsem i po čtvrtém přečtení nepochopil, co jsi vlastně chtěl napsat ? Že je synchronizace k ničemu ? K mailům a kalendáři přistupuji přes Outloock v NTB, doma přes web, v mobilu a tabletu přes aplikaci. Vše je synchronizováno. Kontakty mám dostupné díky synchronizaci všude kde je třeba. Takže Tvou poslední větu naprosto nechápu.