Další satelitní rošáda. Skylink letos změní majitele

3

Je to jen měsíc, co ÚOHS schválil sloučení Skylinku a freeSatu. Brzy přitom dojde k dalším změnám. M7 Group, která vlastní Skylink (zanedlouho i freeSat) a další satelitní operátory v sedmi zemích Evropy, totiž sama změní majitele. Koupí ji francouzský televizní gigant Canal+ patřící finanční skupině Vivendi.

Canal+ již dnes operuje kromě domovské Francie také ve Švýcarsku a Polsku, celkově má 17 milionů předplatitelů. M7 Group a její dceřinky přidají další tři miliony. Díky akvizici se dostane do Česka, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Rumunska, Nizozemska a Belgie. Pro předplatitele Skylinku a spol. to bude znamenat také rozšíření programované nabídky. Canal má vlastní televize, archiv 6000+ filmů a každým rokem investuje přes 3 miliardy eur do nové produkce.

TIP: Kompletní srovnání balíčků IPTV

Jediným akcionářem M7 Group je společnost Astorg. Ta od Canal+ (resp. Vivendi) za obchod získá miliardu eur. Akvizici ještě budou muset schválit regulační úřady, dokončení by mělo proběhnout v září letošního roku.

Na základě svého současné geografického dosahu a nastavení je Canal+ velmi důvěryhodným a vhodným partnerem pro podporu strategie hybridní satelitní/OTT placené TV společnosti M7. Canal+ přispěje k dalšímu rozvoji M7, kde bude rozhodující využití OTT a přístup k dalšímu obsahu. Je to logický krok pro pokračování úspěšného příběhu M7, vzhledem k tomu, že M7 a Canal+ sdílejí stejné hodnoty zaměřené na skvělou zákaznickou zkušenost,“ říká Marc Antoine d’Halluin, předseda představenstva M7.

Zdroj: TZ M7 Group, Vivendi

Další satelitní rošáda. Skylink letos změní majitele
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (57.33%) 15 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. „každým rokem investuje přes 3 miliardy eur do nové produkce“

    Nepamatuju se, kdy naposledy jsem videl nejaky novy evropsky film. Co se tyka primo francouzskych tak posledne to bylo neco s Alainem Delonem a to uz je hezkych par let. Ted kdyz o tom premyslim, tak urcite tak do 5 let zpatky jsem videl nekolik filmu severske produkce, ale jinak nic.

    K tomu teda tolik, ze vic zalezi na kvalite obsahu nez na kvantite.