Skype 8.41 podporuje hovory až o 50 lidech. Velké skupiny neprozvání

Pokud jste připojeni k velké skupině lidí, poznamenejte si, že Skype už všechny neprozvání, ale jen potichu informuje o tom, že se probíhá hovor, kterého se můžete zúčastnit. Zvedl se i limit pro počet účastnic a účastníků hovoru.

0

Již od 11. března probíhá distribuce Skypu 8.41 a zajímat bude zejména ty, kdo jej využívají jako nástroj pro hromadnou komunikaci. Skupinové hovory podporoval už dříve, teď byl ale limit pro velikost skupiny navýšen na 50 účastníků nebo účastnic.

Skupinových hovorů se pak týká jedna změna – pokud bude ve skupině přítomno více než 25 lidí, neproběhne na jejich straně klasické hlasité vyzvánění. Pokud bude zahájen hovor, všem se pouze ukáže oznámení, že se mohou připojit. Microsoft zřejmě opět reaguje na zpětnou vazbu. Cílem je nejspíš snížit zbytečná vyzvánění, protože v takových případech se ne všichni musí každého setkání účastnit. Porady budou stejně většinou plánované, takže dotyční budou ve střehu. Logičtější vysvětlení mne nepadá.

Tip: Skype 8.40 podporuje slučování hovorů nebo identifikátor volajícího

Podobně ke hlasitému vyzvánění nemusí dojít v případě videohovorů s méně než 25 účastnicemi a účastníky. V tomto případě si ale můžete vybrat, zda prozvonit, nebo dotyčné jen tiše upozornit. Skype dále možnost zablokovat neznámé číslo, které se vám pokusilo dovolat, nabízí už i přímo v chatu. Během hovoru pak můžete panel s textovou konverzací ručně zvětšit nebo zmenšit. Samotný panel s chatem byl pak přemístěn na pravou stranu okna.

Během hovoru je dále možné aktivovat Skype for content creators, což běžného publika příliš netýká. Komunikátor se dovede synchronizovat s vaším adresářem, což se ovšem týká primárně mobilních zařízení. Funkci ale využívat nemusíte.

Skype 8.41 podporuje hovory až o 50 lidech. Velké skupiny neprozvání
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlasů