Skype pro Android posílání SMS z počítače zprostředkuje. Stále nevíme kdy

0
Skype

Zatímco v Indii Microsoft vydal odlehčeného klienta pro Skype, můžete se ptát, jak pokračují práce na funkci, která umožní posílat SMS z počítače. To by pro nás byla zajímavější a hlavně využitelná novinka. Původně se měl komunikačním uzlem mezi zařízeními stát malý nástroj pro Windows 10, který měl být připraven pro Anniversary Update. Na poslední chvíli byl ale zrušen s tím, že se zprostředkovatelem příjmu a posílání SMS z počítačů stane Skype.

Což byla vpravdě logičtější volba. Skype umožňuje pokrýt více platforem, aspoň potenciálně. Jenže čas plyne, blíží se další vydání Windows 10 a Microsoft mlčí. Problémů je více.

1.

Skype pro Windows 10 příjem a posílání SMS od podzimu podporuje, jenže tato verze Skypu je po nějakém tři čtvrtě roce veřejného testování stále označena nálepkou Preview. I proto ho zatím většině lidí doporučit nelze. Je možné, že do něj Microsoft ještě pár funkcí připadá a nálepku z něj strhne, aby toto moderní řešení bylo připravené pro každodenní používání ve Windows 10 Creators Update. Zatím ale nic.

2.

Windows 10 na mobilu dnes nepoužívá skoro nikdo. Aby měla funkce význam, musí být přivedena na velké mobilní platformy. Microsoft již testoval nový klient pro Android s uvedenou funkcí, ale od prosince jsme o něm neslyšeli. Starší odkaz do Google Play dnes vede na čerstvě odhalený Skype Lite. Lze se oprávněně domnívat, a to i podle dostupných funkcí, že Skype s kódovým označením Mingo se stal Skypem Lite.

3.

Z Minga se vyklubal Skype Lite, který je ale určený jen pro Indii. Vrátili jsme se tím pádem do bodu nula. Kdy vyjde plnohodnotný Skype pro Android, jenž bude podporovat příjem a posílání SMS z počítačů? Pracuje se na něm vůbec? O žádném aktuálním betatestu, který by nám dával naději, nevíme. A co iOS? Oficiálně potvrzeno bylo jen řešení pro Android.

Skype Preview pro Windows 10 Insider Preview již podporuje příjem a posílání SMS a MMS
Skype Preview pro Windows 10 Insider Preview již podporuje příjem a posílání SMS a MMS | Foto: Microsoft

Aktuální plány

Abych to shrnul, po měsících práce má Microsoft zatím jen nehotové řešení pro počítače a mobily s Windows 10. To je vše. Z Microsoftu aspoň něco dostal Paul Thurrott. Firma nadále pouze tvrdí, že se funkce dostane také na Android. Verze pro iOS tedy nadále plánována není a ani slíbená podpora Androidu je zatím v nedohlednu. Víme jen, že je stále v plánu. Doufejme, že se aspoň pohne integrace v rámci Windows.

Čekání by se snadno mohlo protáhnout o půl roku; vydání Redstonu 4 je plánováno na podzim. A Microsoft zásadní novinky v aplikacích spojuje právě s novými vydáními Windows, ačkoli mu technicky nic nebrání v tom, aby jednoduše kdykoli aktualizoval Skype skrze Windows Store. Redmondští by měli na každý pád pospíšit, aby Skype nepřestal zajímat ty, kdo momentálně zájem ještě mají.

Ohodnoťte tento článek!