Skype WiFi končí, Skype pro Linux to dotáhl na betaverzi a přináší uspokojivé novinky

Microsoft ukončil podporu některých starších klientů a oznámil také konce služby Skype WiFi. Aspoň trochu však potěšil novinkami ve Skypu pro Linux.

0
Skype

Sešlo se několik novinek ke Skypu. Začněme tím, že Microsoft s přechodem na novou architekturu komunikační sítě oznámil ukončení podpory některých platforem. Hlavní čistka proběhla na podzim s tím, že zatím klienty fungovat mohou, dokud nebude stará síť vypnuta. Pak budou mít někteří smůlu, což se týká např. těch, kdo vlastní smartphone s Windows Phone. (Těch je v dlaždicovém rybníčku většina.)

1. Konec podpory některých klientů

Od včera nejsou podporovány některé další klienty. Je jasné, že v nové síti nemohou fungovat ani všechny verze Skypu pro klasické desktopové systémy. Od 1. března se nepřihlásíte ke svému účtu ve Skypu 7.16 a starším pro Windows. Totéž platí pro Skype 7.18 a starší pro macOS. Řešení je jednoduché, a sice si nainstalujte novější verzi klienta. Kdyby váš operační systém již podporován nebyl, zvažte upgrade a mezitím používejte např. webový Skype. (via MSPoweruser)

2. Skončí služba Skype WiFi

Bez okázalého oznámení bude ukončena služba Skype WiFi. Umožňuje připojovat se globálně k hotspotům, přičemž platíte pomocí kreditu ve Skypu a účtování probíhá po minutách. To je férový přístup. Služba však přestane fungovat 31. března a k ukončení Microsoft pouze sdělil, že se zaměří na základní funkce, které komunikátor činí komunikátorem. Skype WiFi snad nezůstane bez náhrady, ve Windows 10 by měla být dostupná podobná aplikace Microsoft Wi-Fi. Zatím ale není. (via ZDNet)

3.Volání na mobily z Linuxu

Skype pro Linux loni ožil, dobrou zprávu ale zchladily první dojmy. Šlo o převlečenou webovou verzi. Microsoft naštěstí klienta zlepšuje a aspoň trochu se mu daří nedobrý dojem napravit. Linuxový komunikátor byl oficiálně povýšen z alfaverze na betaverzi. Číslo první betaverze je 5.0, což je dost razantní skok. Je oprávněný?

Skype pro Linux
Skype pro Linux (Foto: Microsoft)

Microsoft přináší překvapení, v které patrně už skoro nikdo nedoufal. I na Linuxu nyní můžete přijímat sdílený obraz pracovní plochy. Bohužel zatím nemůžete sami vysílat, což nadšení znovu částečně ochlazuje. Přidána byla též podpora volání na mobily a pevné linky. Už můžete provozovat i videochat, i když aktuálně nikoli ve větších skupinách.

I kontakty s nastavenými stavy „pryč“ a „nerušit“ se ukazují v seznamu připojených kontaktů. Spouštěč aplikací v prostředí Unity pak ukazuje počet nepřečtených konverzací. K tomu připočítejte obvyklé zlepšení výkonu a vychází z toho solidní aktualizace. Ke spokojenosti těch náročnějších ještě kus chybí, ale možná se Microsoft nakonec k ideálnímu stavu přiblíží. (via On MSFT)

Skype WiFi končí, Skype pro Linux to dotáhl na betaverzi a přináší uspokojivé novinky
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů