Sony má nový PlayStation 4 Pro. Je prý mnohem tišší než dřív

8
Sony PlayStation 4 Pro
Sony PlayStation 4 Pro

Už jsou to dva roky, co Sony uvedlo PlayStation 4 Pro. Pokud si konzoli koupíte dnes, bude jiná ta z roku 2016. Zařízení se jmenuje stejně, nemění se výkon ani funkce, Japonci ale upravují drobnosti uvnitř. Na trh zamířila již třetí hardwarová revize „próčka“, která je dle měření borců z Digital Foundry zatím nejtišší.

Původní verze (označení CUH-7000) v zátěži foukala jako uragán, loňská (CUH-7100) provozní vlastnosti trochu umírnila a letošní (CUH-7200) z hlučnosti opět ubrala. Rozdíl je prý hodně znatelný. Intenzita hluku první revize se v zátěži ve hře God of War pohybovala mezi 50 a 55 dB, u nejnovější to kleslo na 44 až 48 dB.

Není zřejmé, k jakým konkrétním změnám došlo. Vzhledem k vyšší teplotě nejnovější revize bychom mohli usoudit, že Sony jen stáhlo otáčky ventilátoru, takže je tišší, ale nechladí tak dobře. Takhle jednoduché to ale nejspíš nebude. Již loňská revize přinesla několik drobných změn na základní desce, takže se výrobce nebojí hlubších zásahů do hardwaru. Digital Foundry konzoli nerozebírali, ale všimli si, že letošní verze má nový napájecí konektor.

TIP: Sony prodalo půl miliardy konzolí

Zájemci o novou konzoli budou muset nakupovat v kamenných obchodech a kontrolovat krabice (číslo revize je na boční straně). V e-shopu to bude loterie, protože se doprodávají starší kusy. Dle Digital Foundry to navíc vypadá, že nejnovější CUH-7200 se zatím prodává jen v sadě s Red Dead Redemption 2. Což je dle všeho hra roku a možná nejpropracovanější titul pro tuhle generaci konzolí, takže by zájemci stejně nejspíš koupili obojí.

TIP: Samozřejmě, že Sony již připravuje PS5

Měření různých revizí PS4 Pro

CUH-7000 CUH-7100 CUH-7200
hlučnost 50–55 dB 47–50 dB 44–48 dB
teploty 48–60 °C 53–62 °C 52–66 °C
max. příkon 170 W 167 W 170 W
Sony má nový PlayStation 4 Pro. Je prý mnohem tišší než dřív
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82%) 10 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  1. „Původní verze (označení CUH-7000) v zátěži foukala jako uragán“
    To prosím soudíte z jakého zdroje? Nedávno jsem PRO verzi prodával a žádný zvýšený hluk jsem rozhodně nezaznamenal. Pokud tedy samozřejmě nemáte vypnutý zvuk, což asi dost zřídka u TV. Max. když si dáte zvuk na sluchátka, jenže to je slyšet i cvakání ovladače.

  2. Nedavno mi menili v zaruce 70 za 71 a ta 71 byla tizsi, teplota +- stejna. 71 uz mam druhy kus a tam je to stejne – je ticha, oproti 70. Problem ale je ze Sony resi reklamace vymenou reklamovanych a opravenych desek, takze brzy pujdu na 3. reklamaci 🙁 To je holt tak kdyz nejaka stovka stlaci kvalitu provedeni (zde pravdepodobne chlazeni) na uroven poruchovosti 🙁 Jinak nadsenci ty originalni crap vetraky meni s uspechem za poradne z Ali ci E-bay za par supu. Najdu pak odkaz a poslu.
    Tak ted jen doufam, ze 72 rada bude uz bezproblemova.