Sony prodalo již 70 milionů PS4. Podívejte se na 4K remake Shadow of Colossus

1
Sony PS4 DualShock 4
Sony PS4 DualShock 4
-
Zdroj: Sony

Sony zveřejnilo nová čísla, jak se daří jeho herní platformě. Japonská společnost ke 3. prosinci prodala již 70,6 milionu PS4. Tím přeskočila i Nintendo 3DS a stala se desátou nejúspěšnější konzolí. 3DS má podle statistik z konce září těsně pod 69 milionů a Nintendo momentálně každé čtvrtletí prodá cca milion kusů. Kromě toho Sony prodalo přes dva miliony brýlí pro virtuální realitu.

V kamenných obchodech a přes PlayStation Store se prodalo 617,8 milionu her pro PS, každý uživatel má v průměru osm her. Pro PS VR vyšlo 150 titulů a prodalo se 12,2 milionu kopií. Do konce roku 2018 má pro VR vyjít dalších 130 her, například optimalizovaný Skyrim nebo střílečka Brave Team.

TIP: Galerie: 26 nejprodávanějších herních konzolí historie

O víkendu Sony v Anaheimu pořádalo PlayStation Experience, na akci prezentovalo chystané hry. Žádného velkého překvapení jsme se ale nedočkali. Hideo Kojima (tvůrce série Metal Gear) alespoň vydal nový trailer na Death Stranding.

Sony pak ukázalo srovnání tří generací Shadow of the Colossus, jedné z nejlepších her pro PlayStation vůbec. Původní titul vyšel v roce 2005 pro PS2, v roce 2011 vyšel HD remaster pro PS3. A příští rok vyjde 4K remaster pro PS4. Vypadá výborně. Další ukázky chystaných her najdete na YouTube kanálu Sony.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář