Objevují se první známky odchodu starého Edge [Windows Insider]

Není Edge jako Edge.

2

S tím, jak Microsoft připravuje nový Edge postavený na Chromiu, nevyhnutelně dojde k odchodu toho starého. Letos to pravděpodobně nebude, ale s příštím jarním vydáním by už k záměně na úrovni systému Windows 10 dojít mohlo. V nedávno vydaném Windows 10 Insider Preview build 18936 Rafael Rivera objevil první náznak.

V kódu našel předvolbu HideUwpEdgeFromAppListIfWin32EdgePresent. Naznačuje, že nový Edge bude možné skrýt z uživatelsky přístupného seznamu aplikací, pokud bude nainstalován starý Edge. Dnes nám Microsoft legální možnost odinstalace (či „odinstalace“) prohlížeče nedává. Je docela dobře možné, že v systému nadále zůstane jako volitelná funkce podobně jako IE. Na spekulace je ale příliš brzy.

Mimochodem, ačkoli to nový Edge ještě nedotáhl do fáze betaverze, byť je to nejspíš jen otázka času, Microsoft aspoň 11. července vyslal signál lidem, kteří v organizacích spravují techniku, že už mohou prohlížeč začít testovat. Zjistila to Mary Jo Foley. Veřejně testování „Chredge“ navzdory očekáváním a náznakům začalo až v dubnu.

Zdroj: Rafael Rivera na Twitteru | ZDNet

Objevují se první známky odchodu starého Edge [Windows Insider]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

2 KOMENTÁŘE