Steam vylepšil snad každý aspekt chatu od správy kontaktů po hlasovou komunikaci

Obrázky a videa v konverzacích, nové možnosti třídění kontaktů, snazší zvaní ke komunikaci nebo na jiné technologii postavený hlasový chat. To jsou hlavní novinky předělaného chatu na Steamu.

3
Steam
Steam

Ačkoli vás z poslední doby nadchnou pravděpodobně jiné novinky jako Steam Link, jenž zprostředkovává hry z počítačů na televizorech s Android TV, nový chat na Steamu potěší všechny sociálně laděné duše. Nebo aspoň ty, kdo chatování v rámci herní platformy využívají (a dosud neutekli ke konkurenci). Valve předělaný chat testovalo od 12. června.

Dne 24. července byla nová podoba oficiálně uznána za finální a uvolněna pro všechny. Novinky jsou dostupné jak v klientu Steam, tak na webu na adrese steamcommunity.com/chat. Podle Valve současná verze zpřehledňuje konverzace i seznam kontaktů. Kontakty můžete přidávat k oblíbeným, jejichž avatary shora shlíží na zbytek seznamu, nebo řadit do jiných skupin podle hraných her.

Tip: Podpora Steamu pro Windows XP a Vista ukončí v lednu 2019

Informační zprávy vám napoví, kde ve hře se jedinec nachází (v online utkání, v hlavní nabídce apod.). Nechybí ani robustní skupinové konverzace. Přepracována byla i hlasová komunikaci, jež nově používá WebRTC a kodek Opus. K přenosu v tomto případě dochází přímo mezi uživateli a uživatelkami, data tak míjí servery Valve.

Valve do chatu přidalo funkce pro snazší komunikaci
Valve do chatu přidalo funkce pro snazší komunikaci

Všechno je lepší

V konverzacích jsou konečně podporovány obrázky, videa, GIFy a další média. Pozvánky ke komunikaci můžete sdílet mimo Steam. Dozvíte se i, pokud nebude vaše zpráva doručena. Chat teď platí za komponentu nezávislou na Steamu, takže může být aktualizován nezávisle na klientu. Seznam dílčích novinek je skutečně dlouhý, najdete ho případně na webu Steamu.

Valve nový chat po vstupu do Steamu mohutně propaguje. Mimochodem, starší oblečky pro Steam nemusí být s aktuálním vydáním kvůli změnám kompatibilní, jak vzápětí zjistíte. Mnozí snahu Valve v oblasti online komunikace zdůvodňují vzestupem alternativních služeb jako Discord. Ten v květnu oslavil třetí narozeniny, registrováno je na něm 130 milionů lidí.

Provozovatel obří herní platformy již rozjel práce na mobilních aplikacích, aby byl kvalitnější chat dostupný také na zařízeních s Androidem a iOS. Firma chce komunikační dále rozvíjet. Většina funkcí by měla být dostupná také na webu, což naznačuje, že Valve by bylo rádo, kdyby chat lidé používali bez ohledu na Steam, tj. podobně jako Discord. Připomíná to Messenger, z něhož začal Facebook tvořit samotnou platformu.

Steam vylepšil snad každý aspekt chatu od správy kontaktů po hlasovou komunikaci
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 9 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Vzhledem k tomu, ze pouzitelne platformy jsou v soucasnosti placeny Teamspeak (zdarma jen na verejne IP, kde si muzete vytvorit vlastni server) a prave free Discord, tak dlasi konkurence je urcite vitana. Zatim urcite preferuji Discord, ale nevylucuju, ze bychom casem presli na Steam chat.

  2. Valve je tak zabrzdena firma, že až rast konkurencie ich donúti jednať. Chat vyzerá konečne, ako v roku 2018. Mobilne aplikácie, ale stále stoja za h…. a každý deň som na ňu nadával, keď som ju aktívne využíval. Na iOS prebehol jej posledný update ani neviem pred koľkým rokmi! Ani sa mi to celé nechce vypisovať, je proste cela blbá…