Steven Sinofski stál za Windows 8, nyní používá jako počítač iPad Pro

21
steven sinofski windows 8
Steven Sinofski a Windows 8
-
Zdroj: ISIFA

Steven Sinofski byl prezidentem divize Windows v Microsoftu v letech 2009 až 2012. Jeho hlavní úkol spočíval okolo vydání Windows 7 a poté práce na nepříliš dobře přijatém nástupci Windows 8. Odešel údajně po neshodách se Stevem Ballmerem. O tvorbě Windows 8 psal blog.

Sinofski nyní na svém Twitteru zveřejnil, jaký je jeho nový počítač. A překvapivě to není žádný stroj s Windows, ale iPad Pro s externí klávesnicí. Apple se dlouho snažil, aby lidé vnímali iPad jako počítač a ne jako velký telefon. S ohromným výkonem posledního iPadu Pro se to již daří a podobné stroje zkouší i Microsoft u modelů Surface.

Byl Windows 8 dobrý systém?

Celá „sestava“ přijde zhruba na 1500 dolarů. Vedle 12,9″ iPadu Pro s 256GB pamětí používá stojánek Heckler Design, klávesnici Magic Keyboard, trackpad, dotykové pero a replikátor portů. Za tuhle cenu už byste měli vcelku dobrý pracovní notebook.

Sinofski však dodal, že nejde o jeho hlavní počítač. Tuto sestavu bude používat jako sekundární počítač pro videokonference.

Steven Sinofski nový počítač iPad Pro
Steven Sinofski nový počítač iPad Pro

zdroj: Techspot

Steven Sinofski stál za Windows 8, nyní používá jako počítač iPad Pro
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.11%) 9 hlasů

21 KOMENTÁŘE

 1. Windows 8 byly rozhodně velký přešlap. Doteď si říkám, že ten, co vymyslel odstranění tlačítka Start a nahánění nějakého skrytého menu v rozích, musel asi vyšňupat hodně drog. Ta představa Microsoftu, že si najednou všichni pořídí dotykové notebooky a monitory, byla hodně vtipná.
  Na druhou stranu následně vydané Windows 8.1 už se povedly a s Classic Shellem (nebo jakýmkoliv jiným Start Menu) to byly prakticky novější a svižnější W7.

  • Tomuhle opravdu nerozumím. Píšete o velkém přešlapu a uvádíte jen odstranění tlačítka start. To tlačítko tam brzo dodali tak netuším proč je to pro Vás tak veliký přešlap. Navíc 8.1 už prakticky vnímáte pozitivně.

   Jen tak mimochodem to zmizelé tlačítko start vnímám spíše kladně. Lidé měli možnost pochopit, že je to jenom vizuální element bez kterého se mohou obejít co zabírá místo na obrazovce. Bohužel uživatelé trvali na této berličce která opravdu není potřeba. Dlužno podotknout, že zmizení tlačítka Microsoft náležitě nevysvětlil a lidi na to nepřipravil a tím si nadělal do vlastního hnízda. Já byl také tehdy zaskočen.

   • No nebylo to jenom o odstranění toho tlačítka, ale celkově o té koncepci. Vždyť jenom obyčejný vypnutí se nesmyslně řešilo přes nastavení a menu se vyvolávala přes najetí do rohů. UWP aplikace nešly klasicky minimalizovat nebo zavřít, zase se to řešilo přes přetažení myší.
    Prostě hrozný kočkopes, to nebylo o tom, že Microsoft něco nevysvětlil, prostě spatlal dohromady klasický OS s dotykovým OS a výsledek nebyl dobrý.

    • Ano nebylo o jen o odstranění tlačítka. Vy jste uvedl právě a jenom to detailní tlačítko. Promiňte ale vypínání, že je umístěno někde podivně? To je zase detail a to jednak z pohledu toho, že máte na všech zařízeních vypínač. Nehledě an to umístění se mohlo změnit. Podobně to platí i o vzpomínané minimalizaci a zavírání.

     Máváním koncepcí která je špatně? Koncepce byla správná a bohužel předběhla dobu a myšlení lidí. Celé UWP se mi ohromně líbilo a Microsoftu nezapomenu jak se hloupě zachoval jak k svému systému pro mobily a to jak se chová k UWP.

   • Neslo jen o to tlačítko, ale i o tu přiblblou „plochu“ s těmi obrovskými obdélníkovými živými ikonami / widgety. To bylo na běžném nedotykovém monitoru opravdu k ničemu.

    Jako výrobce nemůžete přejít na tento styl, když 99,999 % uživatelů nepoužívá dotykové obrazovky a je na to připraveno 0,00000000000000001 % aplikací.

    • Ano nešlo jen o tlačítko ale protože LukSHA-256 psal jen o tlačítku jako o velkém přešlapu a tak jsem napsal co jsem napsal.

     Ale tady nešlo o to potlačit dotykové ovládání ale vytvořit jednotný systém pro více druhů zařízení co pak pokračovalo jako UWP. Bohužel mám pocit že se nad UWP stahují mračna.

   • Windows 8 nebyly jenom o odstranění tlačítka start. Windows 8 celý byly postavený na pošahaný doměnce, že lidi používají windows jako dotykový tablet a ovladají počítač prstem. Což se brzy ukázalo jako naprosto zcestná ideologie. To šmatlání myší do rohů obrazovky a podobně bylo všechno, jenom ne uživatelsky přijemný. Windows 10 to řeší tím že mají pro tabletový režim přepínač. Jinak Windows 8 byl celkem dobrý systém, byly svižné, nenáročnéí na HW. PO Vistách to bylo jako zjevení. Akorát to nedomyšlený ovladání je celý potopilo.

    • to: Rascal no a právě v tom se lišíme. Celou tu aktivitu jsem nechápal jako “ pošahanou doměnku, že lidi používají windows jako dotykový tablet “ ale výborný pokus jak sjednotit ovládání windows pro všechny druhy zařízení. Bohužel díky tomuto nepochopení a ne zcela šťastné koncepci od MS celého snažení vedlo někam zcela jinam.
     To jak Microsoft selhal ve tvorbě jednoho systému pro všechna zařízení je pro mne osobně asi druhým největším faux pa hned po zaříznutí windousího telefonu.

  • No ve Win8.1 alespoň pořád jsou klasické Ovládací panely a prakticky všechno se v nich dá nastavit, ve Win10 je to s každou aktualizací přeskládané. Např. nastavení zvuku v tom novém Nastavení je pěkně na h*vno.

 2. Lidi kteří hodnotí operační systém pouze na vizuálním vzhledu Startu jsou sami o sobě lamy.
  Nemohu si pomoci, ale prostředí bylo poplatné době vzniku, kdy se asi nejspíše uvažovalo o větším rozšířením dotykového ovládání. To že realita a dodávky výrobců byly jiné je jinou věcí a MS na to asi i zareagoval.
  Osobně jsem W8/8.1 používal dost dlouho a systém by stále stabilní.

  Již dnes většina lidí zmáčkne tlač. Start na klávesnici místo rejdění myší do rohu (a je jedno jestli W7,W8/8.1, W10) a začne psát na klávesnici název aplikace. Kromě toho oni spíš začnou psát název dokumentu který jim to vyhledá.

  Jinak starý Ovládací panely je tam stále.

  • Tímhle „Již dnes většina lidí zmáčkne tlač. Start na klávesnici místo rejdění myší do rohu (a je jedno jestli W7,W8/8.1, W10) a začne psát na klávesnici název aplikace. Kromě toho oni spíš začnou psát název dokumentu který jim to vyhledá.“ jste mne naťuknul abych uvědomil že odmítnutím revoluce v podobě osmiček Microsoft spustil evoluci. Začalo to proklínaným zmizením tlačítka start. Nyní už dost lidí chápe, že je start i na klávesnici a ta vizuální berlička na monitoru není třeba.