T-Mobile za 399 Kč nabízí LTE o rychlosti 20 Mb/s a bez omezení dat

12
T-Mobile
T-Mobile
-
Zdroj: T-Mobile

Růžový operátor po roce přišel s další nabídkou pevného LTE internetu na doma. Jmenuje se Pevný internet do zásuvky S a stojí 399 Kč měsíčně. Za danou cenu dostanete neomezený objem dat a rychlost až 20/5 Mb/s. Písmo S v názvu značí, že bychom se v budoucnu mohli dočkat i rychlejších variant. T-Mobile ostatně nabízí ještě Pevný internet vzduchem, o totožné rychlosti a ceně, a navíc s vyššími variantami (až 100/25 Mb/s).

V čem je tedy rozdíl mezi tarify „vzduchem“ a „do zásuvky“? Ten první vyžaduje externí outdoor anténu a skutečně fixní instalaci. U novinky stačí jen modem, který zapojíte… do zásuvky. Nemá pevnou instalaci, ale zároveň s ním nesmíte cestovat. Po domě ano, ale na chatu si jej neberte.

T-Mobile tvrdí, že mimo adresu uvedenou ve smlouvě klesne rychlost na 64 kb/s. Jiné umístění odhadne podle vysílače, ke kterému je modem připojen. Případně triangulací pozice z více viditelných vysílačů.

Operátor k tarifu doporučuje modem Huawei B525. Standardně stojí 3451 Kč, s dvouletým úvazkem jej T-Mobile nabídne za 2301 Kč (i na splátky). Modem nabízí Wi-Fi 802.11ac, čtyři gigabitové LANy a USB 2.0.

T-Mobile za 399 Kč nabízí LTE o rychlosti 20 Mb/s a bez omezení dat
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 20 hlasů

12 KOMENTÁŘE

 1. T-Mobile za 399 Kč nabízí LTE o rychlosti 20 Mb/s a bez omezení dat.
  ———————————————————————————————————————————-

  Drahá nabídka, leda tak za 150 až 200 kč. , více ne !!!

  • Jak kde. Pokud je to možné mít kdekoli (kde mají svoje LTE) tak by to bylo pro spoustu lokalit zajímavé, sice 20Mbit je málo, ale zároveň je to už použitelné. Jenže předpokládám, že je to až 20Mbit a realita bude třeba 7-8. A není zde napsán upload, který je až 5Mbit, reálně tedy něco kolem dvou a v tu chvíli je to trapas. Spíš bude odrazovat ta počáteční investice do modemu, protože s tím dvouletým úvazkem to o další stovku za měsíc prodraží.

  • Problem je, ze pokud uz v miste kde se chcete pripojit je vice uzivatelu, tak vam to neprodaji.
   Coz je dobry, ze to neprehani s agregaci, ale mohli by posilit infrastrukturu.
   Takze ne, vyssi nabidku jak 20/5 na LTE necekejte, dokud se nepostavi infrastruktura.

   • Nekteri lidi, kteri sami jedou treba ma 300Mbps lince kabelovky nebo maji az domu optiku si proste neuvedomuji, ze existuje cela rada lidi, kteri jsou radi za ADSL. A zminene stacionarni LTE je pro tyto lidi prvni konkurence po letech. Takze si mohou na ADSL vyhandlovat lepsi cenu nebo proste prejit na „vzduch“, coz je v pripade nekterych telefonnich kabelu dokonce i lepsi, rychlejsi a stabilnejsi varianta pripojeni.

    • A takovy mista jsou i v Praze, kde by si jeden myslel, ze internet nebude problem. Ono, kde neni optika, je cokoli nad 10Mbit za velky priplatek, protoze vam musi poskytovatel natahnout vlasni bezdratovy spoj.

    • Jenže taky jsou lidi, kteří měli na vesnici perfektní připojení 50/50 za 350 Kč od lokálního providera, přišel velkej operátor, providera koupil, zrušil, odstříhl a nabídl místo toho LTE 20/2 za 449 Kč. Takže i když si uvědomují nedostupnost některých míst, tak i přesto těmto dávat svý prachy už nikdy nechtějí.