T-Mobile TV zrušil u některých kanálů zpětné zhlédnutí. Nikdo se na ně totiž nedíval

2

Jednou z velkých výhod IPTV, neboli internetové televize (také OTT), je zpětné zhlédnutí. Funkce, která uživatelům dovoluej pustit si kdykoliv cokoliv z vysílání za posleních několik dnů. Podle operátora a TV stanice se délka liší v rozmezí 3 až 30 dní. Většinou je doba uchování týden s tím, že déle mále uložené pořady, které si označíte „k nahrání“. Rekordmanem v této oblasti je mezi operátory Lepší.TV, která nabízí právě onen měsíc.

Netradiční přístup nyní zvolil T-Mobile TV, který se rozhodl několik kanálů ze zpětného zhlédnutí vyjmout. Celkem deset méně atraktivních stanic (například Pervij, Dom Kino, Muzika Pervogo, TVP Polonia, France 24, Das Erste či ORF) z balíčku zahraničí má od 7. 10. tuto funkci vypnutou.

Tip: Vyzkoušel jsem O2 TV a T-Mobile TV. V čem se liší…

T-Mobile uvedl, že důvodem je nízká sledovanost těchto stanic. Funkce zpětné zhlédnutí vyžaduje velkou datovou kapacitu, jelikož operátor musí všechny odvysílané pořady nahrát a nějakou dobu držet. A u celé řady stanic to opravdu nedává smysl.

Technickou stránku pro T-Mobile TV zajišťuje (stejně jako například pro O2 TV) platforma Nangu. V létě oslavil 111 111 zákazníků své služby, loni touto dobou jich bylo 70 tisíc.

Partnerem rubriky je společnost CETIN / Zrychlujemečesko.cz

T-Mobile TV zrušil u některých kanálů zpětné zhlédnutí. Nikdo se na ně totiž nedíval
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Celý koncept převodu běžných lineárních televizních kanálů na IPTV je pouze dočasný, protože když už někdo chce sledovat video na internetu, tak si chce pořady pro přehrání vybírat z nabídky tak jako je zvyklí u streamovacích služeb typu YouTube, Netflixu, HBO Go, nikoliv si je „nahrávat“, přičemž to nahrávání je většinou velmi nepřesné, protože ty televize úplně nedodržují vysílací čas, takže se ty nahrávky vždy o pár minut seknou.

    Vidím budoucnost v televizích koncipovaných od začátku jako internetové (které vznikají i v ČR např. TV Seznam nebo Mall.TV), případně ve specializované internetové nabídce běžných televizí (v ČR např. iVysílání ČT, Voyo, iPrima).