Nové tarify T-Mobilu. Za neomezená data s voláním dáte 1275 Kč

T-Mobile konečně řekl, jak to vidí s neomezenými tarify. Zareaguje tak na poptávku a nedávnou nabídku Vodafonu, který velmi specificky cílenou nabídku představil už v červnu. T-Mobile oproti němu vyjde vstříc jednotlivcům.

15

Přes léto T-Mobile testoval svou síť. O českých sítích pořád slyšíme, jak jsou vysoce kvalitní a rychlé, dat jimi kvůli velice slabým tarifům ovšem protéká relativně málo. Skutečně neomezené datování největšímu tuzemskému operátorovi sítě neshodilo, i když lidé prosurfovali 13× více dat. Neomezená data v podobě bezplatného bonusového balíčku přestanou platit koncem příštího týdne.

Čekali jsme, že se po skončení letního testu dočkáme plnohodnotných neomezených datových tarifů. Prvenství si už v červnu uzmul Vodafone, který tak fakticky neomezené tarify nabídl jako první, byť se soustředí jen na rodiny a s ohledem na plno podmínek a háčků nakonec jeho nabídka zdaleka není zbožím pro všechny. Změní situaci T-Mobile? Ve středu v Praze uspořádal tiskovou konferenci, kde jsme se konečně dozvěděli víc.

Reflexe letního neomezeného datování

Trh konzumuje stále více dat a chce víc, jak potvrdil José Perdomo Lorenzo, generální ředitel českého T-Mobilu. Letní bezplatnou datovou nabídku označil za drahý, ale důležitý experiment. Operátor pochopil, že lidé si s dosavadními skromnými balíčky nevystačí. Pro začátek začněme s čísly zjištěnými během letního datového experimentu:

 • Datový balíček si aktivovalo 774 485 zákazníků a zákaznic, 7 % z nich bylo u operátora nových.
 • 74 % z těchto lidí bylo ve věku 30–60 let.
 • Balíček si aktivovalo jen 47 % tarifních zákazníků a zákaznic.
 • Nejvíce se datovalo ve Středočeském kraji, ale napříč kraji byla spotřeba na hlavu přibližně podobná.
 • Došlo samozřejmě také na extrémy. Tři lidé dokázali v síti přenést každý přes 1 TB dat.
 • Top 50 lidí dohromady spotřebovalo přes 30 TB.
 • Průměrná spotřeba na SIM se zastavila na hodnotě 12,1 GB.
  • U tarifů paušálních bylo průměrně spotřebováno 12,6 GB, před létem to bylo jen 3,3 GB, jedná s tak o 288% nárůst.
  • Průměrná spotřeba u předplacenek byla 17,3 GB.
  • Nováčci s Twistem prý spotřebovali průměrně 25,5 GB.
Aktivace letního neomezeného datového balíčku podle tarifu
Aktivace letního neomezeného datového balíčku podle tarifu
 • Průměrnou spotřebu výrazně navyšují ti, kteří síť nadprůměrně využívají. Bez 10 % největších spotřebitelů a spotřebitelek průměrná spotřeba dat činila 6,3 GB.
 • 10 % dat lidé přenesli v zahraničí.
 • Za 34 % datových přenosů stojí YouTube, za 14 % pak Instagram.
 • Téměř 47 tisíc nových lidí s paušálem začalo díky akci datovat. V případě předplacenek to bylo zhruba 33 000 lidí.
 • Mobilní aplikací T-Mobilu začalo používat 536 000 lidí.
 • Během první hodiny si datový balíček aktivovalo necelých 20 000 lidí, během prvního dne pak 168 000 lidí.
 • Ze srovnání tarifů vychází, že si balíček aktivovali všichni lidé s tarifem Student data nebo 84 % lidí s tarifem Mobil L+.
Srovnání lidí před létem a po letním datovém experimentu
Srovnání lidí před létem a po letním datovém experimentu

Jak se od září změní nabídka T-Mobilu?

Z uvedeného vyplývá, že 70 % lidem stačí 12 GB na měsíc. Dne 1. září 2019 na trh vstoupí nové tarify, které na tuto skutečnost zareagují. Možná nejdůležitější informací je ta, že za 1275 Kč můžete získat neomezený tarif s neomezeným voláním a SMS – prvních 50 GB vám pak operátor nepřiškrtí rychlost, následně vás omezí na 10 Mb/s. Jde o opatření proti těm lidem, kteří síť přetěžují. Není to ale jediná varianta neomezeného datování a už vůbec to není jediná novinka v tarifech.

T-Mobile předvedl tak komplexní nabídku, která složitostí v určitém úhlu trumfuje Vodafone. Jeho nabídka nicméně nakonec není zatížena tolika podmínkami. Nové tarify T-Mobile připravoval několik měsíců. Na nastudování novinek budete potřebovat také určitou chvíli. Pojďme se podívat, jak vlastně nové tarify fungují.

Přehled balíčků

Jsou flexibilní, takže si je skládáte sami. Vyberete si část hlasovou, která obsahuje i SMS, a pak část datovou. Pokud zvolíte neomezené volání za 400 Kč a neomezená data za 875 Kč, vychází z toho už zmíněných 1275 Kč na měsíc. Pro většinu lidí by ale mohlo být lepší kompromisem zvolit si 12GB datový balíček za 425 Kč, přičemž pak za tarif v kombinaci s neomezeným voláním zaplatíte 825 Kč.

T-Mobile ke kombinování nabídne následující hlasové balíčky:

Hlasové a SMS balíčky
Minuty v ČR SMS v ČR Minuty do zahraničí SMS do zahraničí Cena
100 100 × × 250 Kč
200 200 × × 300 Kč
neomezeně neomezeně × × 400 Kč
neomezeně neomezeně 100 100 600 Kč
neomezeně neomezeně 400 400 900 Kč

 

K tomu si budete moct vybrat některý z následujících datových balíčků:

Datové balíčky
Data v ČR Limit v EU Cena
1,5 GB × 125 Kč
2 GB × 175 Kč*
3 GB × 225 Kč
4 GB × 275 Kč*
5 GB × 325 Kč*
7 GB × 375 Kč*
12 GB × 425 Kč
16 GB × 550 Kč*
neomezeně HD** 35 GB 875 Kč
neomezeně Max 40 GB 1175 Kč*
*poloveřejné nabídky
**rychlost po přenesení 50 GB klesne na max. 10 Mb/s

 

Co jsou ony poloveřejné nabídky? Aby byla firma dostatečně flexibilní, nabídne řadu balíčků – k redukci nabídky na čistě neomezené tarify ještě hodně dlouho nedojde. Aby byla nabídka přehledná a srozumitelná, uvedené balíčky bude nabízet jen na vyžádání, takže si o ně budete muset říct. V propagaci a prodeji se ale bude primárně soustředit na čtyři uvedené balíčky bez poznámky o poloveřejnosti.

Takhle bude možné skládat tarify u T-Mobilu od 1. září 2019
Takhle bude možné skládat tarify u T-Mobilu od 1. září 2019

Uvedené ceny jsou pro tarify s i bez závazku na 24 měsíců. Závazek bude mít nově pouze tu výhodu, že k tarifu dostanete slevu 1000 až 5000 Kč na nákup mobilu. Pokud sdružíte více tarifů (mobil, internet, TV) do programu Magenta 1, lze ušetřit 10 až 25 %.

Závěr

Jestliže dnes T-Mobile nabízí za osm stovek 4 GB (spolu s neomezeným voláním) a od září nabídne jen o pár korun dražší tarif se 12 GB, jedná se jednoznačně o zlepšení. Patrně nejvíce matoucí je zařazení dvou neomezených datových balíčků, přičemž jeden vás po určité době limituje rychlostně. 50 GB ale bude pro většinu lidí zcela dostačujících a ani následná rychlost není vyloženě mizerná, byť samozřejmě leží dalece pod možnostmi současných sítí 4G.

Komentář: Vodafone uvádí neomezená mobilní data. Revoluce se nekoná

Cenu za neomezená data bychom si sice přáli nižší, cesta k nim je ale postupná a opět jsme o výrazný krok blíže k vysněné budoucnosti. Minimálně o tom není pochyb. Není pak bez zajímavosti, že neomezená data využila necelá polovina paušálních zákaznic a zákazníků. Rozborem té druhé poloviny se firma ještě bude zabývat, každopádně se však ukázalo, že o neomezená data nemá zájem zdaleka každý. Že by se novinka o letní akci neroznesla, je nepravděpodobné.

Kompletní infografika k novým tarifům od T-Mobilu
Kompletní infografika k novým tarifům od T-Mobilu
Nové tarify T-Mobilu. Za neomezená data s voláním dáte 1275 Kč
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.71%) 7 hlasů

15 KOMENTÁŘE

 1. „o neomezená data nemá zájem zdaleka každý. Že by se novinka o letní akci neroznesla, není příliš pravděpodobné.“

  Jasně že o ně nemá zájem každý. Například mé rodiče neomezená data vůbec nezajímají, ani neví, k čemu je to dobré a o té akci tím pádem nevěděli. Telefon mají na volání a maximálně SMS. Myslím, že v kategorii 65+ bude takových lidí hodně. To samé u dětí – těžko jim rodiče zaplatí (nebo aktivují zdarma, jen by je rozmlsali) neomezená data. Myslím, že minimálně podle věku to bude klasická Gaussova křivka.

  PS: Nevím, jak je to s firmami, zda si to mohly aktivovat také a k jakému počtu TM ta čísla vlastně uvádí (zda to není reklamština). Předpokládám, že na firemní zákazníky se speciální smlouvou se to asi nevztahovalo, ale pokud má malá firma pár klasických tarifů, tak nevím, jak to bylo…

 2. Ty ceny jsou zajimave. Mám nějaký celkem obyčejný firemní tarif. Ceny za 1,5 a 3 GB skoro odpovídají. Ale jakmile se jde výš, nůžky se výrazně rozevírají… na drobně rozdílné peníze mám dvojnásobek dat, za 309 Kč 10 GB. Tady je za 325 Kc jen 5 GB.

 3. Napsal jsem tu celkem užitečný příspěvek ohledne cen a srovnání s nějakými firemnimi tarify, ale když se mi po odeslani objevilo „Váš komentář čeká na posouzení moderátorem diskuse“, tak sorry, nemám zájem to publikovat.

    • Pardón, to je technický problém.
     Není to tak, že by příspěvky teď podléhaly moderaci, ale na serveru se rozbil antispam a je to bohužel nastavené tak, že když je kaput, tak WordPress nechává všechny nové komentáře nejdřív jako „na schválení“, dokud je někdo v administraci ručně neodklikne. Nebýt té chyby, tak by se příspěvky normálně publikovaly ihned bez čekání (styl root nezavádíme).

     Pardon za nepříjemnosti, snad se to už řeší, ale nevím, jak dlouho to může trvat.

     • To zas v následujících týdnech nepůjde půlka webu. A to jsem měl takovou radost, že dneska fungovalo normálně přihlašování. Ale koukal jsem, že hledáte nového programátora, tak snad najdete někoho alespoň trochu schopného.

 4. To by mě zajímalo. Teď mám u T-mobile od asi května tarif, neomezené + 4GB ale úvazek na dva roky. Je nějaká šance že by mi změnili počet dat, když přijde od září změna v jejich tarifech?

 5. Mám pocit, že to zas taková senzace není ne? Mám pocit, že flat + 1.5GB se dal za cca 500kč sehnat už déle. Co je lepší, jsou vyšší datové balíky. Neměl by někdo nějaké lepší srovnání? Dejme tomu, že data šla trochu dolu, ale 100/100 minuty/sms za 250kč mi přijde dost nechutné. I stovka za to by byla dost, ale akceptoval bych to. Účtovaní 60+1 přinejlepším, převádění se nekoná. Nebo mají nějaký tarif za 0kč za hlas, a platí se spotřebované? Kolik je za minutu? 5kč jako před 15 lety? Je dost jasně vidět, že se stále snaží zvyšovat průměrnou útratu někam k tisicikoruně.

 6. firemni tarif pro 6 cisel. 4 neomezeny volani, sms a sdilena data 12GB. dalsi 2 cisla k tomu s omezenym volanim a sms (nevim ted kolik minut volani a sms zdarma), bez dat. jeden ten neomezeny vychazi na 269,-
  ty verejny tarify jsou opravdu k smichu. to je jako jit do samosky a na stejny produkt mit nekolik cen a ten kdo si to umi vyhandlovat to dostane se slevou a kdo prijde se zivnostakem, tak je na cenovce nesrovnatelne nizsi. do takovyho obchodu by se asi lidi jentak nehrnuli, pokud nemel ten olygopol a vsechny ostatni neprodavali stejne