Seznam tvoří „YouTube pro profíky“. Spustil nový videoportál

2

Na adrese beta.televizeseznam.cz najdete testovací verzi nového videoportálu, který navzdory názvu neobsahuje jen videa Televize Seznam, ale také Streamu nebo jednotlivých redakcí, které pod Seznam spadají (Seznam Zprávy, Novinky.cz, Sport.cz apod.). A aby to bylo ještě více matoucí, budou tam i partnerské kanály. Nový portál tak bude něco jako YouTube, kde ale videa nebudou nahrávat běžní uživatelé, nýbrž profesionálové.

Každý tvůrce má na portálu vlastní kanál, jenž mohou přihlášení uživatelé začít odebírat. „Televizeseznam.cz mu nabídne playlisty s rozkoukanými videi, historií zhlédnutých videí a také videa uložená k přehrání na později. Postupně bude systém schopný rozpoznat preference přihlášených uživatelů a začne jim nabízet obsah, který je pravděpodobně zajímá,“ uvádí Seznam.

Jedním z parterů Televize Seznam je také naše vydavatelství Mladá Fronta. Na portálu již mají své kanály Euro TV, na níž najdete rozhovory s osobnostmi české politiky a byznysu, nebo Autobible, na níž najdete recenze a dojmy z testovaných aut či motorek.

Novinka zatím funguje jen na webu. V ostrém provozu, který se rozeběhne na konci dubna, ale Seznam počítá i s vytvořením aplikací pro mobily nebo Smart TV, portálu bude dostupný i skrz HbbTV. Videa na portálu mají rozlišení až 1080p.

Seznam tvoří „YouTube pro profíky“. Spustil nový videoportál
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55.56%) 9 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. TelevizeSeznam, Mall.TV apod., to jsou jen takové „štěky“. Obsah je tvořen krátkými pořady a nějak extra (až na výjimky) mě to vůbec neláká. Kdyby raději rozjeli pořádnou půjčovnu filmů nebo poskytovali (samozřejmě za prachy) obsah HBO, Netflix, Hulu atd., tak by to mohlo být zajímavé.

    PS: Seznam tvoří „YouTube pro profíky“ ve mě evokuje, tak tam já, jako amatér, nic nenajdu a nemám tam co dělat 😁. Raději bych napsal „Youtube s obsahem od „profíků“ “ (a to profíků dal do dalších uvozovek, pro většinu to neplatí 🤣)

    • Můžete se smát kolik chcete, ale videa ze Streamuj se relativně často používají ve výuce – např. jaderná elektrárna Černobyl.

      Pokud Seznam vytvoří portál, kde bude větší množství videí, u nichž bude zaručeno, že jejich kvalita bude na nějaké úrovni, má velkou šanci uspět.