Testovací verze Edge pro Android byla vydána. Umožňuje poslat web na počítač

Dlouho jsme volali po tom, aby Edge nabídl své služby na mobilech. Synchronizace uživatelského obsahu je dnes totiž kritická. Microsoft naše volání vyslyšel. Testování Edge na Androidu se rozbíhá.

3
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Microsoft v minulém týdnu oznámil, že konečně rozšíří svůj internetový prohlížeč na dvě klíčové (mobilní) platformy. Svou šanci přihlásit se k betatestu na iOS jste už měli. Vzhledem k omezením platformy TestFlight na 10 000 účastníků a účastnic není těžké odhadnout, že kapacita testovacího programu již byla vyčerpána.

Dnes dostávají šanci zelení. Microsoft totiž uvolnil betaverzi Edge pro Android. Digitální katalog od Googlu podobné omezení nemá, takže si aplikaci může stáhnout prakticky kdokoli. Testování nebylo omezeno ani regionálně tak, že by natvrdo vyšachovalo ze hry Česko. Proto pokud jste srozuměni s tím, že aplikace není ještě zcela dopečená, ale nevadí vám to, můžete zamířit do Google Playe.

Edge podporuje Android 4.4 a novější.

Základní funkce Edge nabízí. Správa otevřených webů a panelů soukromého prohlížení se zdá být přehledná a pohodlná a připomíná Edge na mobilní edici Windows.

Prohlížeč poskytuje základní synchronizaci uživatelského obsahu, chybí však zatím podpora synchronizace hesel. Oproti jiným prohlížečům nabízí přímo v hlavní nástrojové liště tlačítko pro poslání webové stránky na počítač, resp. umožňuje na počítači klepnout na oznámení, což vede k otevření stránky v prohlížeči. Můžete tak ve např. pokračovat čtení.

Pro příjem budete potřebovat Windows 10 Fall Creators Update. V Edgi je také integrována čtečka kódů QR a režim pro pohodlnější čtení článků. Pilotní verze vypadá slibně, tak jen doufejme, že vývoj nebude až příliš pomalý a že Microsoft vyslyší zpětnou vazbu tak, aby vytvořil prohlížeč, který bude použitelný. Propojení mobilu a počítače by mohlo Edgi jako celku pomoct. I bez vlastního vykreslovacího jádra na mobilu.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. „Proto pokud jste srozuměni s tím, že aplikace není ještě zcela doplněná ….“ to je u MS snad poslední roky normální že mezi lidi hrne jenom nedopečené věci, tam už snad nikdo s ničím jiným ani nepočítá 😀

  2. Proč MS testuje tak malé dílčí funkce EDGE jen na konkrétním update sestavení? No budiž, ale je to praktické pro MS i uživatele? To nejde udělat pro samotný EDGE jedna aktualizace , která vyřeší tuto podporu synchronizace?
    Nebo je to tak moc zapletené v systému, že by to nešlo takhle jednoduše? Já teda nevím, ale když už MS vydává rozpracované verze mobilního EDGE, tak bych čekal i jednoduchý systém aktualizace podpory pro samotný EDGE, pak mě to dává smysl. S každou novou verí mobilního EDGE bych proste poslal do systému aktualizaci EDGE v desktopu. Takhle si myslím, že se podpora synchronizace dostane jen na EDGE od určité verze sestavení. To je takový zásah do systému, který nejde vyřešit jednoduše a jeho podpora bude až po kolečku zálohovat data, nainstalovat nový systém a obnovit data? Takhle to opravdu dělají se vším? Chápal bych to u zásahů do jádra, ale čím dál více mi logika celého aktualizačního procesu příjde postavena na hlavu. Nebo je podpora pro výměnu dat mezi EDGE na Win postavená mimo samotné EDGE někde v hlubinách systému a upravený nový EDGE si tam potom pro tyto data sáhne? Já už je fakt nechápu. To bude opravdu nutné s každou novou funkcí nějaké MS aplikace vyžadovat i celé nové sestavení jen od určité verze sestavení?