Hlavní navigace

Windows 10 Fall Creators Update nastupuje do kanálu Release Preview

11. 10. 2017

Sdílet

Zdroj: Microsoft
Kdo si chce novou verzi Desítek osahat hned, má možnost učinit tak bez vyššího rizika. Dále platí, že pokud nechcete pokračovat v testování další vývojové větve, měli byste vystoupit z kanálů Fast ring a Slow ring.

Microsoft v otázce distribuce nové hlavní verze Windows 10 postupuje stejně jako minule. Sestavení 16299, které lze považovat za konečné, protože dále se číslo sestavení před tečkou zvedat nebude, bylo uvolněno 26. září. Dne 2. října pak vyšlo prozatím poslední sestavení 16299.15, které již Microsoft slíbil pouze opravovat formou klasických servisních aktualizací. Dostupné bylo ve Fast ringu, o dva dny později se objevilo v kanále Slow ring. A teď se dostává také na nejnižší testovací úroveň, tj. do kanálu Release Preview. Fall Creators Update se tak poprvé dostává na dosah běžným uživatelům a uživatelkám, kteří nehodlají testovat rané verze Windows, jež by jim počtem chyb mohly život výrazněji znepříjemnit.

Rekapitulace

Pro rekapitulaci připomínám, že Release Preview je také testovací kanál, který je součástí testovacího Windows Insider. Jenže tento kanál si Microsoft vyhradil pro testování servisních aktualizací pro poslední stabilním řadu Windows. Aspoň na papíře jste tak tímto kanálem v posledních měsících předčasně získávali opravné balíčky pro Windows 10 Creators Update.

Teď vám však tento kanál v mírném předstihu nabídne Fall Creators Update. Microsoft tímto krokem opatrně rozšíří nové vydání a získá telemetrická data z více počítačů, zda všechno funguje správně. Všeobecná, stále však řízená distribuce začne 17. října. Pak již bude možné si instalaci Fall Creators Updatu vynutit, aniž by to vyžadovalo jakékoli zapojení do programu Windows Insider.

Osobně jako vždy dodávám, že není důvod s instalací spěchat, protože první týdny díky střetu s realitou bývá v čerstvě upečeném softwaru objeven zvýšený počet chyb, resp. se jedná o chyby zjevnější. Kdo ale dychtivě čeká, až si novinku vyzkouší, může se dnes připojit ke kanálu Release Preview. Můžete se z něj pak ostatně zase odhlásit.

Pouze dodávám, že Microsoft novinku vypouští postupně, takže může trvat pár hodin až dní, než Fall Creators Update získáte v rámci kanálu Release Preview. V následujících týdnech a měsících pak budete v rámci kanálu Release Preview získávat předčasně jen běžné servisní aktualizace pro Fall Creators Update.

Jak se připojit ke kanálu Release Preview?

Otevřete Nastavení | Aktualizace a zabezpečení | Program Windows Insider. Pokud nejste přihlášeni k programu Insider, klepněte v horní části (Získávat buildy Insider Preview) na příslušné tlačítko. Akce vyžaduje účet Microsoft a budete své zařízení muset restartovat. Po zapojení si již budete moct vybírat z dostupných kanálů.

CS24

Kanál Release Preview vám nabídne Fall Creators Update v lehkém předstihu Kanál Release Preview vám nabídne Fall Creators Update v lehkém předstihu

V sekci Jaký druh obsah chcete dostávat? vyberte Posílat mi jen aktualizace v rané fázi. Tato volba vám zajistí připojení ke kanálu Release Preview. Níže si můžete všimnout, že je vybrána možnost Release Preview, nabídka samotná je zašedlá. To je z důvodu, že na této úrovni není na výběr jiná možnost.

Kdybyste v předchozí nabídce zvolili raději Další verze Windows, mohli byste pak v nabídce níže volit mezi Fast a Slow ringem (Rychle a Pomalu). V těchto kruzích byste ale po čase začali získávat raná sestavení další vývojové větve Windows – tentokrát půjde o Redstone 4. Je také doporučeno všem, kdo nechtějí pokračovat v tomto testování, aby se odhlásili od Fast i Slow ringů. Buď z programu vystupte, nebo přejděte na Release Preview. Tohle neodkládejte, protože zítra už může být pozdě.

Byl pro vás článek přínosný?