Znáte rizika a stejně chcete Creators Update už dnes? Máte tyto možnosti

Varovali jsme vás, pokud však stejně máte zájem vyzkoušet si v předstihu nejnovější vydání Windows, poradíme vám, jak ho získat.

3
Windows 10
Windows 10
-
Zdroj: logo: Microsoft / koláž: Petr Urban / Cnews

Obecně platí, že nevidím smysl v tom, abyste zbytečně rychle usilovali o instalaci nové hlavní verze Windows 10. To jsme si již vyjasnili. Pokud však rizika znáte a chcete si novinku vyzkoušet dříve než 11. dubna, nabízí se další cesta. Již jsem zmiňoval, že samozřejmě nejpřímější – a navíc oficiální – způsob, jak přejít, je přihlásit se do programu Windows Insider.

Přihlášení k programu Windows Insider

Nabízí celkem tři úrovně. Fast ring a Slow ring poskytují vždy čerstvá sestavení aktuální vývojové větve Windows. Protože je Creators Update hotový, brzy se v těchto kanálech objeví první sestavení patřící dalšímu vydání Desítek, jež zatím známe pod kódovým označením Redstone 3. Pokud nechcete rovnu zahájit další testování raných sestavení, z programu co nejdříve vystupte, patříte-li k těm, kdo Desítky testují.

Co když ale v počítači dosud máte ještě Anniversary Update? Chcete-li se vyhnout manipulaci s instalačním obrazem, můžete samozřejmě ve stávající instalaci Windows 10 přejít do Nastavení | Aktualizace a zabezpečení | Program Windows Insider a k programu se přihlásit.

Přihlaste se k programu Windows Insider a získáte nové vydání Desítek dříve
Přihlaste se k programu Windows Insider a získáte nové vydání Desítek dříve

Po instalaci sestavení z něj můžete zase vystoupit. V době vydání nové hlavní verze Microsoft obvykle přijímání nových sestavení touto cestou zastaví. To se zatím nestalo, navíc od včera platí, že je Creators Update dostupný také v kanálu Release Preview.

Tento kanál nabízí v mírném předstihuje servisní aktualizace pro aktuální vydání Desítek. Na rozdíl od kanálů Fast a Slow ring v něm tedy typicky nejsou nabízeny rané verze další vývojové větve Windows. Protože ale do oficiálního vydání Creators Updatu zbývá jen pár dní, objevilo se toto vydání již také v kanálu Release Preview. (Platí to jen pro počítače.)

Stáhněte si instalační obraz

Jak upozornil jeden čtenář v diskuzi pod článkem, Microsoft na webu vystavil instalační obrazy ISO s finální verzí Windows 10 Creators Update. Po přihlášení lze touto cestou na uvedené adrese vybrat sestavení 15063, v dalším kroku potvrdíte jazyk a pokračujete ve stažení. Po instalaci vás systém k testování nepřihlásí, to byste museli udělat stejně ručně. Proto pokud chcete Creators Update používat a o program Windows Insider se dále nezajímat, nemusíte vlastně dělat nic.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. A co když známe rizika (to co je k mání teď je totiž úplně to samé co vyjde 11. dubna, takže jestli je nějaké riziko dnes, bude i potom a VŠICHNI to dobře vědí) a Creators Update nechceme z prozaických důvodů vůbec? Fčil mudrujte …

  2. Pri Creators update je realne ocakavat ovela mensie problemy ako pri Anniversary update. Vtedy sa menil dost vyrazne aj kod v jadre, tentokrat nic take nebolo. V zasade je to AU s par novymi funkciami, ocakavam celkom hladky priebeh. Je zbytocne cakat extra dlho. Aj Microsoft nasiel za 2 tyzdne od skompilovania buildu 15063 len 2 chyby ktore budu opravene v 15063.11.

  3. Taky myslím že to tak horké jako s AU nebude. Nicméně mě zaráží s jakou razancí jsou odepisovány starší verze Windows – i drivery od NV už nejsou na W8.1 co bývaly a raději zůstávám u těch ze začátku prosince.
    Obávám se že se brzy můžeme dostat do bodu kdy starší Win budou sice provozuschopné, ale novější drivery poběží v „compatibility mode“….