Tip: Zmizelo tlačítko pro přechod do režimu hibernace? Vraťte jej zase zpátky

1

Počítače jsou někdy nevyzpytatelné a zdánlivá nevinnost může mít důsledky, které byste předem neodhadli. Například když použijete nástroj na vyčištění disku, může se stát, že se ztratí tlačítko pro přechod do režimu hibernace. Může se to přihodit na libovolném počítači s Windows, ať na něm běží Vista, nebo nejnovější verze Windows 10.

Nevidíte tlačítko pro přechod do režimu hibernace?

Pokud po klepnutí na tlačítko pro správu napájení Režim hibernace nevidíte, může být problém ve dvou základních věcech:

  1. Podpora hibernace je aktivní, ale tlačítko pro přechod do režimu je skryté.
  2. Podpora režimu hibernace je zcela vypnutá.

1. Zobrazení tlačítka pro přechod do režimu hibernace

Jako první vyzkoušejte následující postup. Otevřete Ovládací panely | Hardware a zvuk | Možnosti napájení. V levém postranním panelu klepněte na Nastavení tlačítka napájení. Dále je potřeba dostat se k volbám přístupným pouze správci či správkyni počítače, a tak klepněte na odkaz Změnit nastavení, které nyní není k dispozici. Pokud váš účet nedisponuje zvýšenými právy, může být potřeba zadat přihlašovací údaje správcovského účtu.

V oddílu Nastavení vypnutí označte Přepnout do režimu hibernace. Nové nastavení potvrďte tlačítkem Uložit změny. Nyní když vyvoláte nabídku pro správu napájení zařízení, uvidíte v ní také možnost přejít do režimu hibernace. Co když ale ve výše uvedeném panelu pro správu tlačítek napájení hibernaci vůbec nevidíte, nemůžete tudíž tlačítko ani zapnout? Pak je patrně úplně vypnutá podpora hibernace.

Tlačítko může být jen skryté, pak snadno zařídíte, aby se ukazovalo

2. Zapnutí podpory hibernace

Pakliže tlačítko nelze zapnout, je potřeba zapnout podporu pro režim hibernace. Vyvolejte Příkazový řádek s právy správce. To učiníte např. tak, že v nabídce Start psaním vyhledáváte Příkazový řádek, přičemž stačí místo standardního plného názvu napsat jen cmd. Až se požadovaná položka objeví, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce vyberte Spustit jako správce.

Otevřete Příkazový řádek se zvýšenými právy

Do Příkazového řádku zadejte a potvrďte následující příkaz:

  • powercfg /hibernate on

Za pár okamžiků bude zpracován a vy byste ve Startu již měli vidět tlačítko pro přechod do režimu hibernace. Není-li tomu tak, zkuste jej ještě zapnout podle první části tohoto návodu. Závěrem je ještě dobré podotknout, že potíže může způsobovat hybridní režim spánku. Pakliže se vám nedaří režim hibernace aktivovat, otevřete Možnosti napájeníOvládacích panelech, viz výše.

Zadejte uvedený příkaz

V postranním panelu klepněte na Nastavení režimu spánku a pak na odkaz Změnit pokročilé nastavení napájení. Ve stromové struktuře najděte Režim spánku | Umožnit hybridní režim spánku. Předvolbu uvidíte jednou či dvakrát podle toho, jestli vaše zařízení obsahuje akumulátor. Všechny předvolby vypněte. Dále postupujte podle přechozích částí tohoto návodu.

Vypněte podporu hybridního režimu spánku

via AskVG

Tip: Zmizelo tlačítko pro přechod do režimu hibernace? Vraťte jej zase zpátky

Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

1 komentář