Vymalováno na černo. Oči vás nerozbolí v Dokumentech, Tabulkách a Prezentacích Google

0

Doba temna ještě plně nenastoupila. Tedy doba, kdy výrobci softwaru oznamují, že jejich aplikace podporují tmavý režim zobrazení. K temné straně se čerstvě hlásí i kancelářské nástroje od Googlu. Konkrétně se jedná o Dokumenty (Docs), Tabulky (Sheets) a Prezentace (Slides) pro Android.

I ony tak dokáží uspořit elektrickou energii na zařízeních s obrazovkou typu OLED. Očím některých se ve špatných světelných podmínkách budou takové aplikace zdát příjemnější a méně zatěžující. Podle Googlu nástroje inteligentně upravují obsah dokumentů tak, aby byl maximálně zahalen tmavými odstíny. Při práci v tomto režimu můžete zobrazit náhled daného dokumentu, jak vypadá ve světlém zobrazení.

Tmavý režim v aplikacích se zapne automaticky, pokud je tmavý režim aktivován přímo v Androidu – tuto funkci nabídl prozatím nejnovější verze 10. Lze jej aktivovat ale i ručně v každém ze jmenovaných kancelářských nástrojů. Distribuce nové funkce se rozjela 6. července a může trvat více než dva týdny.

Je dobré si dokument prohlédnout tak, jak si jej pravděpodobně prohlédne nemálo jiných lidí Zdroj: Google / G Suite Updates Blog

Zdroj: G Suite Updates Blog

Vymalováno na černo. Oči vás nerozbolí v Dokumentech, Tabulkách a Prezentacích Google
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 6 hlasů