Kouskování internetu končí. T-Mobile ruší StreamOn

0

Prvního září začne T-Mobile nabízet první tarify s neomezenými daty, od stejného dne už ale nebude možné dokoupit speciální balíčky, které měly k neomezeným datům velmi blízko. Mluvíme o službě StreamOn, kterou největší český operátor spustil před dvěma lety a dal Čechům možnost sledovat videa a poslouchat hudbu, aniž by se museli strachovat rychlé vyčerpání měsíčního limitu.

StreamOn je dodatečný datový balíček k základnímu balíčku v paušálním tarifu nebo na předplacence. Za 249 Kč měsíčně uživatelé dostanou neomezený přístup k těmto službám: HBO Go, YouTube, YouTube Kids, Apple Music, Deezer, Mobilní TV, Stream.cz, Seznam Zprávy, Pohádky (od Seznam.cz), Prima Play, Voyo, Youradio, DVTV, Evropa 2, Frekvence 1, iRadio, Radio Wave, Radiotéka, Tidal, Horizon Go, Digi2Go, Skylink Live TV, Sledování TV, rádio Pigy, Banaxi, Selfnet TV, Interaktivní TV, Lepší TV a Kuki.

TIP: Jaké neomezené tarify nabízí T-Mobile v sousedních zemích?

Konec StreamOnu dává smysl, když už si uživatelé mohou zaplatit datový balíček, kde je neomezené vše, nejen pár vybraných služeb. Na Cnews.cz jsme StreamOn i obdobný balíček Vodafone Pass od začátku kritizovali. Jednak zaváněly porušováním síťové neutrality, jednak nutily uživatele za internet platit dvakrát a jednak měly několik skrytých pravidel nebo výjimek. Podle ČTÚ si tyto dodatečné balíčky kupovalo jen 1 % uživatelů.

Vodafone je se svými Passy ještě extrémnější. T-Mobilu stačil jeden balíček, červený operátor rozkouskoval internet hned na pěti dílů. A neumožňuje výhodně koupit všech pět balíčků najednou. V Británii již Passy skončily.

Zdroj: T-Mobile

Kouskování internetu končí. T-Mobile ruší StreamOn
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 15 hlasů