Hlavní navigace

Kouskování internetu pokračuje. Vodafone uvede Cloud Pass

2. 11. 2018

Sdílet

Zdroj: Vodafone

Je to rok, co Vodafone představil novou datovou službu, se kterou mohou uživatelé surfovat „neomezeně“. Uvozovky proto, že si musíte koupit jednotlivé propustky pro různé typy služeb. Červený operátor nejdříve představil Social a Chat Passy, později přidal ještě Video a Music Passy. Vodafone sliboval, že konečně přináší datování bez počítání. My jsme tento přístup i slogan kritizovali, protože Passy naopak přinesly ještě více počítání a ani s tím neomezeným surfováním to nebylo kvůli mazaným podmínkám úplně zaručené. Letos ale operátor dokumenty upravil k lepšímu. Stále ale platí, že za internet platíte minimálně dvakrát. Jednou formou klasického datového tarifu s limitem, pak ještě zvlášť Passy. Můžete je koupit jednotlivě, nebo výhodně v balíčcích po třech (Video + Music + Chat, nebo Video + Music + Social). Balíček všech čtyř překvapivě chybí.

Pátý balíček bude Cloud Pass

A aby toho nebylo málo, tříštění internetu bude pokračovat. Ještě letos totiž Vodafone představí Cloud Pass, se kterým bude možné bez spotřebovávání dat z hlavního balíčku používat Google Drive, Dropbox, Box nebo OneDrive. Cenu je 99 Kč měsíčně.

Zákazníci také sami přinášeli tipy na nové tematické balíčky. Proto Vodafone už brzy spustí Cloud Pass. Každý si pak bude moci bez ohledu na množství dat v mobilu kdykoliv a bez hledání pevného připojení jednoduše a ihned zálohovat dokumenty, fotografie, videa nebo hudbu například v aplikacích Google Drive, Dropbox či OneDrive,“ říká David Novák, marketingový ředitel Vodafonu.

MM_AI

Přes Pass od loňska protekly již tři petabajty dat. Největším žroutem je YouTube, za ním pak Instagram a Facebook. Kolik lidí Passy využívá a jaká je průměrná spotřeba, to operátor tají. Pouze uvedl, že v prvním měsíci si balíčky aktivovalo přes 60 000 lidí.

Vodafone Passy

Balíček Cena Služby
Social Pass 99 Kč Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter, Snapchat
Chat Pass 99 Kč Telegram, Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, Vodafone Message+
Music Pass 99 Kč Deezer, Apple Music, Tidal, MusicJet, Evropa 2, Frekvence 1, Youradio, Pigy, Spotify Music, iRádio, Rádiotéka, Radio Wave
Video Pass 199 Kč YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go, Stream.cz, Seznam Zprávy, Pohádky, Sledování TV, Digi2Go, Prima Play, Horizon Go, Lepší.TV, Kuki, Selfnet TV, Interaktivní TV, Banaxi, Óčko, Zapni.TV
Cloud Pass 99 Kč Google Drive, Dropbox, OneDrive, Box

Byl pro vás článek přínosný?