Vodafone rozdělil internet na čtyři díly. Za každý chce platit zvlášť

Vodafone našel způsob, jak vám internet v mobilu prodat ještě jednou. Co jsou to Social, Chat, Video a Music Passy a jaké mají omezení?

2
Vodafone rozkouskoval internet
Vodafone rozkouskoval internet

V říjnu to načal, včera dokončil. Po Social a Chat Passu ukázal Vodafone poslední dva díly skládačky – Video a Music Pass. Jde o placené doplňky k datovým balíčkům, které za určitých okolností zajistí, že vám vybrané streamovací služby nebudou ubírat mega- či gigabajty z datového limitu.

Vodafone i T-Mobile (který spustil podobnou službu StreamOn) tvrdí, že toto rozkouskování internetu neporušuje eurounijní pravidla o síťové neutralitě. Kterákoliv služba se po dohodě s operátorem může dostat do některého z Passů, nikdo není diskriminován (kromě uživatelů). Vodafone má aktuálně čtyři Passy a mimo datový limit postavil tyto služby.

Součásti Social, Chat, Video a Music Passu

Balíček Cena Služby
Social Pass 99 Kč Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest
Chat Pass 99 Kč Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, Telegram, Vodafone Message+
Video Pass 199 Kč YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go, Stream.cz, Seznam Zprávy, Seznam Pohádky, Sledování.TV, Digi2Go*, Lepší.TV*, Horizon Go*, Kuki TV*
Music Pass 99 Kč Apple Music, Deezer, Tidal, MusicJet, Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Dance Radio, Youradio, Pigy.cz, Radio Zet, Spotify*
* až od prosince

V rámci vánoční akce získající zákazníci Vodafonu Video a Social Pass až do konce ledna zdarma.

Od února 2018 bude možné zakoupit zvýhodněný balíček Video + Music + Social Pass za 299 Kč nebo Video + Music + Chat Pass rovněž za 299 Kč. Proč Vodafone nemá více kombinací, případně všechny čtyři balíčky v jednom, je záhadou.

Omezení, kličky, reklamština

  • Veškeré Passy lze přikoupit k paušálním tarifům Red Naplno, Start 100/200/500 minut, tarify Red LTE a Smart, tarify Red+, #jetovtobě a Red Profi (včetně firemních variant). U předplacenek pak u datových balíčků ke kartě Komplet v síti FIX a Komplet do všech sítí FIX.
  • Passy lze čerpat v ČR i EU.
  • Po vyčerpání běžného datového balíčku přestanou Passy fungovat.
  • Do limitů se nepočítají data přenesená přes oficiální aplikace (nikoliv přes web) pro Android, iOS a Windows Phone/Mobile. Externí obsah, na kterých odkazují (linky na sociálních sítích, vložená videa z YouTubu), se už ovšem budou odečítat z běžného datového balíčku. Přes Pass nefungují ani audio- či videohovory, jen textové zprávy nebo zasílání příloh (včetně videa, zvuku, obrázků).
  • Vodafone začne aplikovat FUP, pokud zjistí nadměrné využívání Passů. Kdyby ve třech po sobě jdoucích dnech činila spotřeba dat přes Pass 90 % provozu, zatímco na zbytek surfování by přibylo jen 10 %, Vodafone může datové služby zpomalit nebo úplně vypnout.
  • Vodafone si vyhrazuje právo ve spolupráci s partnery omezovat datový tok videa a rozlišení na 480p. Až do odvolání prý ale nic omezovat nebude. Jen si tímto pravidlem nechává rezervu, kdyby tak jednou musel učinit pro odlehčení zátěže v síti.

Na webu Vodafonu si můžete přečíst, jak fungují balíčky Pass. Zde najdete kompletní podmínky služby.

Ohodnoťte tento článek!