Tým Windows Insider potvrdil, že se kolem Windows 10 Mobile už nebude nic pořádného dít

Naděje na mobilní systém od Microsoftu navzdory tomu mrtvé nejsou.

3
Pracovní zátiší s Lumiemi (Ilustrační foto)
Pracovní zátiší s Lumiemi (Ilustrační foto)

Po všech náznacích a jednoznačně řečených skutečnostech tým Windows Insider přiznal, že není v plánu Windows 10 Mobile oživit. Systém tedy oficiálně mrtvý není, ale po dokončení Creators Updatu, jenž zamířil jen na pár modelů, se vývoj zasekl. Nejedná se o stejnou vývojovou větev, na které se nachází Desítky pro počítače a na seznamech změn v nových staveních vídáme pouze opravy chyb.

V rámci pravidelného webcastu tým Windows Insider uvedl, že Windows 10 Mobile ze stávající větve do větve aktuální – tj. Redstone 3 – přesunut nebude. Ve finále se tak další vydání systému může rovněž nazývat Fall Creators Update, ale nepočítejte s tím, že by nabídlo viditelné novinky. Nepočítá se tak ani s implementací Nočního světla, které je od verze 1703 dostupné na počítačích a tabletech s Windows 10, jak potvrdil člověk z týmu Windows Insider.

Překvapivé to není, Microsoft se díky adaptabilnímu prostředí CShell chystá na definitivní sjednocení Windows. Samostatná mobilní edice nebude potřeba. Proto současný stav Windows 10 Mobile neznamená konec ambicí Microsoftu na úspěšné tažení v mobilním sektoru.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Take to vidim skepticky. Dokazu si predstavit, ze Microsoft uvede kapesni pocitac s funkci telefonovani a prezentoval by to pro pokrocilejsi uzivatele a firemni zakazniky. Ale s desktopovyma Windows 10 se zatim obracel predevsim na bezne uzivatele. Pokrocili a firmy dal casto jedou na Windows 7. Jak by to chtel zmenit u kapesniho zarizeni?
    A je tu druhy problem. Kdo mu to vyrobi??? Uvedomme si, ze Nokia tovarny jsou pryc a Microsoft nema sam kde vyrabet, tudiz muz zbyva akorat oddane HP a mozna i Dell, ale obe firmy maji predevsim zamereni na firemni sektor a mezi beznyma i pokrodilyma domacima uzivatelama nema MS sanci na prunik.