Kupujete v Číně nabíječku? Tenhle web poradí, jestli je dobrá

1

Otevřete AliExpress, Gearbest nebo Ebay a nevíte, kterou vybrat? Dánský kutil Henrik Kjær Jensen nakupuje různou elektroniku (nejen) v čínských obchodech a provádí na ní důsledné testy. Jeho web lygte-info.dk není zrovna pěkný ani přehledný, ale v jeho případě platí, že obsah vítězí nad formou.

Jensen testuje AA/AAA akumulátory a jejich nabíječky, USB a auto nabíječky pro mobily, multimetry, LED svítilny atd. V případně nabíječek pro mobily jich má v databázi již několik desítek včetně několika falešných modelů tvářících se jako originál. S testováním začal v roce 2013.

TIP: ČOI zkontrolovala nabíječky pro mobily. Dvě třetiny z nich měly problémy

U všech modelů najdete detailní popis, fotky vnitřností i spoustu grafů ukazující účinnost, šum a chování při různých zátěžích. Testy doplňuje i snímky z infrakamery. Jensen též ověřuje dostupné profily pro rychlonabíjení. A každou nabíječku také stručně ohodnotí, jestli by její nákup doporučil.

PS: V česku vzniká podobně zaměřený web nejlepší-baterie.cz. Ten obsahuje detailní testy AA/AAA alkalických baterek i akumulátorů.

via Ondřej Nový

Kupujete v Číně nabíječku? Tenhle web poradí, jestli je dobrá
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (98%) 10 hlasů

1 komentář

  1. Díky za tip, může se hodit.
    Namátkou jsem koukal na nějaké nabíječky a hned první, která se mi líbila (3 výstupy, rychlonabíjecí port….), odpadla v testu po 22 minutách větší zátěže.