V Česku je 89 virtuálních operátorů. Nejvíce jich využívá síť od Vodafonu

1
SIM karta
Ilustrační foto (autor: PublicDomainPictures / Pixabay)
-
Zdroj: PublicDomainPictures / Pixabay

K velké konsolidaci virtuálů stále nedochází. Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí je jich v Česku 89, jen o tři méně než před rokem. Oněch 89 je ve skutečnosti společností, se kterými zákazníci uzavírají smlouvu. Reálných značek, pod kterou jsou služby nabízeny, je více než stovka. Někteří poskytovatelé provozují více značek, někteří dokonce i v různých sítích.

Český bezdrát, Omnitel, One Energy a Private Mobile hostují v sítích Vodafonu i T-Mobilu. Služby Vodafonu využívá 55 společností, T-Mobilu 33 společností a u O2 je to 5 společností. Jeden dokonce hostuje v CDMA síti Air Telecomu, a to Vodafone. Tento vztah trvá už od roku 2010, ale v tuto chvíli už Vodafone novým zákazníkům CDMA nenabízí. Air Telecom je sám virtuálním operátorem, avšak využívá síť T-Mobilu.

I síťoví operátoři nabízejí služby pod jinými značkami. U Vodafonu je to Oskarta. O2 provozuje BleskMobil, OpenCall, O2 Family a napůl vlastní ještě Tesco Mobile. T-Mobile má pod sebou Kaktus, Mobil.cz, RWE mobil a PREmobil.

Výčet všech poskytovatelů najdete v PDF na apms.cz.

V Česku je 89 virtuálních operátorů. Nejvíce jich využívá síť od Vodafonu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář