Valve předvedlo předělanou knihovnu na Steamu. Zaměří se i na aktuální dění

Letitá knihovna bude vypadat jinak. Čerstvý vzhled jí neuškodí, důležitější jsou dnes ale funkce propojující komunitu a upozorňující na novinky kolem her, které vás udrží aktuálním dění.

10

Na herní konferenci GDC 2019, která probíhá od 18. do 22. března, Valve ukázalo novou podobu Steamu, resp. části zaměřené na knihovnu. Report z akce nabídlo mj. Kotaku. Zatímco záhlaví klienta a navigační logika na návrzích prostředí zůstávají stejné, knihovna samotná se viditelně proměnila. Historie současné podoby sahá až někam do roku 2010.

Nová knihovna nabídne přehledovou obrazovku, kde uvidíte naposledy aktualizované hry, aktivitu svých přátel a přítelkyň a v neposlední řadě naposledy hrané tituly aj. Právě tohle je stěžejní součást nového přístupu, které vnáší do knihovny jistou dynamičnost – pokusí se vás udržet v aktuálním dění. Navíc je pojetí více vizuální.

Druhou velkou a související novinku bude představovat vlastní stránka určená pro události. Na ní uvidíte např. plánované přenosy z her, e-sportovní utkání, pozvánky do turnajů apod. Své hry stále uvidíte v postranním panelu a opět je budete moct třídit pomocí štítků. Podle PC Gameru bude možné ukládat vyhledávání pomocí štítků jako kolekce a nové tituly odpovídající parametrům však budou do vašich kategorií řazeny automaticky. Kolekce pak uvidíte i na hlavní stránce knihovny.

Valve jednoznačně reaguje na sílící konkurenci, která mj. klade důraz na komunitu. Už loni zcela předělalo chat. Veřejný betatest nového Steamu by měla být zahájen v horizontu několika měsíců. Podle PC Gameru firma cílí na léto.

Valve předvedlo předělanou knihovnu na Steamu. Zaměří se i na aktuální dění
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 23 hlasů

10 KOMENTÁŘE

 1. Od knihovny na Steamu chci jen jedinou věc a to, aby mi umožnila upravovat názvy her a měnit jejich pořadí. Doteď šlo akorát přidělit tagy a sloučit do složek, ale to, že je v té složce 20 Call of Duty v pořadí, za které by se nestyděl lecjaký generátor náhodných čísel je Steamu putna. I Ubisoft to má udělané lépe, když hry v UPlay sice také řadí podle názvu, ale série dává k sobě a díly řadí podle data vydání.

 2. Nebyť tlaku konkurencie, tak dodnes sa Valve nezobudí a spí niekde v roku 2010. Už chápete, ako je konkurencia vo všetkom dôležitá? To čo sa tu popisuje sú základne prvky, ktoré tu mali byt už dávno, len nato srali…

  • Jdi se vycpat, respektive tahni tam odkud vychazi hovinka. Steam mel i ted velmi slusny design a neexistuje lepsi klient, kterej by byl navrzenej aspon na stejne urovni. To ze ted vsem utecou zase o jednu generaci dopredu jen podtrhuje, ze je proste kral herniho byznysu.

   • dizajn Je jedna vec, i keď aj ten je podľa mna pár rokov mimo. Ja ale narážam skôr na funkčnost a typické chyby Steamu, ktorými trpí už roky a ta banda blbcov s tým ani nepohla. Namiesto toho mali plne ruky prace s pridávaním debilnych kartičiek, odznačikov a úplne zbytočného levelovania profilu, aby im do tých nenazranych zadkov pribudlo ešte viac peňazí. Ľudská hlúposť ale nepozná hranice, že?

    • Klidne se neboj rozepsat o chybach Steamu, netusim totiz na co narazis. Ja jsem se Steamem spokojeny a neznam zadneho dalsiho klienta, ktery by nabizel z poloviny toho tolik co Steam.
     I ke svemu oblibenemu GOGu Galaxy musim podotknout, ze sice neni spatny, ale ocenil bych nektere funkce navic, jako treba rozrazeni her do nejakych logickych celku a nejen otagovani, ktere neni uplne dostatecne. Steam ma uzivatelske slozky, coz je mnohem lepsi.

 3. nezaznamenal jsem nějakou výraznou změnu. Pořád tam běží uprostřed obrazovky nabídka akčních nabídek a když kliknu na nějaký žánr tak se stejně nedá filtrovat. Prej to je zfiltrované podle nastavení profilu. WTF. Jednou chci akční a podruhé zas strategii, nevím proč tedy chodit do nastavení a měnit něco v nastavení když mi tak jako tak stejně nabídne dětské puzzle jigsaw ?