Ve Windows 10 můžete nahrávat video z dění na obrazovce. Jak na to?

1

Magazín Betanews si všiml, že funkce Game DVR, kterou obsahuje aplikace Xbox ve Windows 10, nemusí sloužit jen pro záznam hraní, ale jakékoliv činnosti v kterémkoliv okně. Díky tomu získáte bezplatný nástroj pro tzv. screen recording. Hodit se to může například pro různé tutoriály.

Jak na to? Nejdříve musíte mít aktivní okno. Pak stisknete klávesovou zkratku Win+G. Vyskočí na vás malé okno, kde potvrdíte, že jde o hru. Místo upozornění se objeví záznamový panel. V něm můžete típat screenshoty, mrknout do nastavení, nebo rovnou spustit záznam. Že se nahrává, poznáte z pravého horního rohu okna, kde běží signalizace.

Záznam můžete vypnout tak, že znovu otevřete herní panel (Win+R) a kliknete na červené tlačítko, případně použijete zkratku Win+Alt+R. Z oznamovacího centra vyjede upozornění, že záznam byl uložen. Nachází se v dokumentech.

Používáte nahrávání obrazovky ve Windows?

V nastavení aplikace Xbox si pak můžete zvolit, v jakém režimu se bude nahrávka v pořizovat. Microsoft bohužel u rozlišení i kvality uvádí pouze volbu standardní a vysoká bez podrobného vysvětlení, co to konkrétně znamená. V mém případě ale standardní znamenalo záznam v nativním rozlišení, formátu H.264 (Main@L4.1, datový tok 2–3 Mb/s, 30 fps).

Ve Windows 10 můžete nahrávat video z dění na obrazovce. Jak na to?
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.88%) 17 hlasů

1 komentář

  1. Dobrý den.Potřebuji poradit s XBOXem.Mám tři počítače s 4jádry.Na jednom mi funguje WIN+G a na ostatních hlásí že nejsou splněny nějaké podmínky.Neporadíte co s tím?
    Dopředu děkuji za jakoukoliv radu.