Aplikace Vessel Finder: Sledujte on-line uvízlou loď blokující Suezský kanál

0
Vessel Finder aplikace pro sledování lodí Suez Ever Given
Vessel Finder, aplikace pro sledování lodí
-
Zdroj: Cnews.cz

V Suezském průplavu včera uvízla jedna z největších kontejnerových lodí na světě. Loď s názvem Ever Given měří 400 metrů, na šířku má 59 metrů a tenhle obr nyní blokuje důležitou dopravní tepnu mezi Středozemním a Rudým mořem. Jak se jej pokoušejí vyprostit můžete sledovat na webu Vessel Finder, který je obdobou leteckého Flightradaru.

Po přiblížení mapy na jižní část Suezu uvidíte „vzpříčený“ Ever Given a kolem něj malé remorkéry a další lodě. Slovo vzpříčený není vůbec nadsázkou, loď uvízla zřejmě nehorším možným způsobem. Podle některých zpráv narazila loď na mělčinu, když nedodržela správnou stopu. Příčinou mohl být silný poryv větru, který ji vychýlil.

Ever Given je jen tři roky stará loď a pluje pod panamskou vlajkou z Číny do nizozemského Rotterdamu. Zboží převáží pro tchajwanskou přepravní společnost Evergreen Marine. Podle Wikipedie pojme dvacet tisíc (20 388) kontejnerů a výtlak plavidla činí 220 tisíc tun. Kolem lodi je nyní sedm menších egyptských plavidel a na mapě je vidět hromadící se další lodě na obou stranách kanálu, které nyní nemohou proplout.

Vessel Finder aplikace pro sledování lodí Suez
Vessel Finder aplikace pro sledování lodí Suez

Kapacita kanálu je 97 lodí denně a v průměru čekají na možnost prolout asi tři hodiny. Kromě webu Vessel Finder je možné provoz ve světových oceánech sledovat prostřednictvím dalších služeb. Například Marinetraffic, či Fleetmon.

VesselFinder
VesselFinder – provoz v oceánech

zdroj: digitaltrends

Aplikace Vessel Finder: Sledujte on-line uvízlou loď blokující Suezský kanál
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 14 hlasů