Neomezené volání s 15 GB za 150 Kč. Polské tarify budí závist

18

Polský virtuální operátor Virgin Mobile patřící do finanční skupiny britského miliardáře Richarda Bransona nabízel několik let poměrně štědrý tarif úplně zdarma. Nabídka označená Freemium obsahovala 30 volných minut, 30 SMS a 300 MB dat, které mohli zákazníci čerpat každý měsíc, aniž by museli něco platit. Jen souhlasili s tím, že jim občas někdo zavolá s reklamní nabídkou nebo pošle SMS.

Odvážný tarif již od loňského léta Virgin Mobile nenabízí. Možná se firmě nakonec nevyplatil, možná jen jeho podmínky odporovaly GDPR, kdo ví. Naši severní sousedé ale stále mají z čeho vybírat. Virgin dospěl, zlepšil předplacenky a začal nabízet i paušální tarify včetně rodinných řešení.

Neomezenka s 15 GB za 150 Kč

Základní předplacenka s 30 minutami, 30 SMS a 300 MB stojí tři zloté měsíčně (18 Kč). Za devět zlotých (54 Kč) už je to 300 minut, 300 SMS a 1 GB dat. Dech ale bere poslední nabídka. Za 25 zlotých (150 Kč) už klienti dostanou neomezené volání i SMS, 15 GB dat, přičemž každý další 1 GB stojí 1 zlotý (6 Kč).

Virgin má navíc skutečně atraktivní odměny za věrnost. Kdo je u něj již půl roku, dostane 5 GB navíc. Po roce je to 10 GB a po dvou letech 15 GB navíc. Ale i neomezenka s 15 giga je něco, za co by si čeští operátoři naúčtovali 1500 Kč měsíčně, nikoliv 150 Kč. Z podmínek Virginu ale není úplně jasné, jestli jde tato data čerpat i v roamingu. Operátor to explicitně nikde neuvádí a národní regulátoři mohou u výjimečně výhodných nabídek udělit výjimky, protože jinak by to mohlo operátory zruinovat.

Paušální tarify už všechny obsahují neomezené volání i zprávy. Liší se jen množstvím dat. Za 19 zlotých (114 Kč) jich klienti dostanou 9 GB, za 29 zlotých (174 Kč) pak 20 GB a za 39 zlotých (233 Kč) rovnou 30 GB. U nich již Virgin čerpání v EU zmiňuje, byť v omezeném množství (viz výpočet, kolik lze v roamingu čerpat).

A nabídka pro rodiny? K prostřednímu tarifu za 29 zlotých lze dokoupit další až čtyři stejné tarify, které už stojí jen polovinu (14,5 zlotého, 87 Kč). Na každé SIM přitom bude zvláštních 20 GB, nikoliv dělených. Masakr.

PS: Polští operátoři se sice chlubí dobrým pokrytím, ale realita je často výrazně jiná. Ani rychlosti neodpovídají tomu, co zvládne LTE. Zkrátka, sítě nejsou tak kvalitní jako u nás.

Neomezené volání s 15 GB za 150 Kč. Polské tarify budí závist
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95.26%) 38 hlasů

18 KOMENTÁŘE

 1. Procestoval jsem půlku Polska, mimo velká města je standard Edge (pokud tam teda signál na telefonování z auta vůbec je). S ohledem na toto pokrytí a velikost trhu mi to přijde jako normální nabídka typu „za málo peněz málo muziky.“ A tím se nijak nezastávám českých nenažraných Opů, protože vím, jaké ceny umí nabídnout, když chtějí.

  • Volání nejlíp emtéčko za 4kč, mezi lidmi co maj emtéčko taky je to bez dalších poplatků (stejně má každý dualsim, tak není výmluva to nepoužívat) a na jiný čísla stačí na raspberry zapojit modem s emtéčkem a hovory směřovat přes voip (odorik 0,60kč/min).

   • Chápu to správně, že když jsi venku a někomu chceš zavolat, tak se ho nejdřív zeptáš co má za operátora. (Zde vidím zádrhel v tom, že když chceš někomu volat, tak ho musíš nejdřív kontaktovat jiným kanálem s dotazem na operátora. Hmm.) Pokud odpoví, že má emtéčko, voláš napřímo a pokud odpoví cokoliv jiného, voláš k sobě domů na modem a ten pak přes voip volá tomu dotyčnému? Úžasné. *sarkasm*

 2. Volani mobilem je v CR opravdu levne, uprimne nechapu proc z toho nekteri delate takove drama, kdyz to skoro nic nestoji.

  Kde je problem a rozhorceni lidi rozumim, jsou LTE site, je to drahe a nebyt Kaktusu a emtecka, tak si na internetu mimo domov a praci absolutne neskrtnu.

 3. Jo BTS stojí sice cca mega.
  Ale k tomu je třeba mít přidělené frekvenční pásmo.
  Kam dává ČTU ty prachy co vybere od operátorů za pásma a na pokutach?
  Kolik stojí pásmo u našich sousedů?

 4. Na konci článku bych spíš napsal : Vzhledem k tamním cenám jsou Polské mobilní datové sítě daleko více využívané a ve srovnáním s ČR tomu odpovídá i jejich vytížení a dosahované rychlosti.