Virtuálních mobilních operátorů ubylo, ale stále jich je několik desítek

8
SIM karta
Ilustrační foto (autor: PublicDomainPictures / Pixabay)
-
Zdroj: PublicDomainPictures / Pixabay

Když na podzim 2012 startoval BleskMobil coby první virtuální operátor v síti GSM, nečekali jsme, že mu vyroste ještě stovka konkurentů. Několik desítek jich již skončilo nebo jejich zákazníky přebral větší hráč. Nabídka je ale stále obrovská.

Podle údajů Asociace provozovatelé mobilních sítí bylo k 1. lednu 2018 přihlášeno celkem 81 operátorů, před rokem to bylo 89 operátorů. V seznamu jsou zahrnuti i čtyři síťoví operátoři, tedy O2, T-Mobile, Vodafone a Nordic Telecom. Zároveň platí, že jedna společnost může provozovat několik značek či nezávislých virtuálních sítí.

Jedna firma může provozovat několik virtuálů

V tomto ohledu je rekordmanem společnost Ipex, která provozuje Dragon, BrnkackaTel, Fastmobile, Pamico-CZ, Sauron, Unifon, CallPro, Stampi, Gemnet, Victora, Metronet, Pranet CZ, FajnCom, Oxid, Czech-mobil, MamutNet a Mobil21. V řadě případů jde nabídky regionálních poskytovatelů internetu, kteří tak klientům dokážou prodat větší balík služeb.

Vlastní virtuální operátory provozuje nebo spoluvlastní rovněž velká trojka. Pod O2 patří O2 Family (bývalý Bonerix), BleskMobil, OpenCall, VietCall a vlastní poloviční podíl v Tesco Mobilu. T-Mobilu patří Mobil.cz, RWE, PreMobil a Kaktus. Vodafone má jen Oskartu a drží třetinový podíl v Coop Mobilu.

Síť Vodafonu využívá 48 operátorů, u T-Mobilu funguje 31 operátorů a O2 6 operátorů. Zajímavostí je, že Český bezdrát Mobil (EriMobile), Omnitel a One Mobile využívají současně sítě T-Mobilu i Vodafonu.

Virtuálních mobilních operátorů ubylo, ale stále jich je několik desítek
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

8 KOMENTÁŘE

 1. Virtuálních mobilních operátorů ubylo, ale stále jich je několik desítek.
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  A jedno mají společné – Jsou Předražení, jak Paušály tak Předplacenky !

  Proto od jisté doby využívám zahraniční operátory na předplacených kartách a nemusím řešit Nenažrané české operátory !

 2. Není to o kravině, chlubení, moudrosti, ani vyblití…. Vy Mudrlanti !

  Je to o „Neakceptování Vysokých Cen Služeb“ českých operátorů z mé strany !!!

  Otázkou je, jestli si to v těch svých hlavičkách umíte dát dohromady. Zatím to nevypadá !

  • Jistě, my jsme všichni debilové, jen ty máš patent na moudrost…
   Víme, že existují levnější varianty, třeba slovenské nebo polské předplacenky, ale jsou lidé, kterým občas i někdo zavolá, což zjevě v tvém případě nehrozí a proto nemůžeme všichni používat ty zahraniční operátory.

  • Hele, jestli tady chceš vyřvávat a mudrovat o vysokých cenách služeb a já nevím čeho všeho, tak s tímhel Tvým nesmyslným výkřikem do tmy to fakt moc nejde. Buď buď konkrétní, nebo drž zobák …
   A že to je kravina, to prostě ví každý kdo si umí spočítat jedna a jedna, zná svoje požadavky a umí hledat ….

  • Dvousimkový telefon používám, v jednom slotu mám služební a ve druhém soukromé číslo. Používat naráz 3 SIMky mi připadá už trochu úchylné. Ještě k tomu tvému výblitku, že nemusíš řešit nenažrané české operátory, ta tvoje slovenská karta O2 patří asi jakému operátorovi? Odpovím za tebe, českému…