Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč

5
HTC Vive
HTC Vive

Od loňska si u nás můžete koupit sadu pro virtuální realitu HTC Vive. Původní cena zůstala rok neměnná, ale výrobce ji teď výrazně snížil. Vive bude nově dostupný jen za 19 000 Kč. Alza už ceník upravila, v CZC.cz jsou brýle stále za původní cenu.

Druhý zmíněný obchod zato prodává nejlevnější konkurenční Oculus Rift, tyto brýle stojí 15 000 Kč. Výhodnější ovšem být nemusejí. K Oculusu dostanete kromě brýlí jen jednoduchý dálkov ovladače a bezdrátový gamepad z Xboxu One.

K HTC Vive jsou dva haptické ovladače a dvě základnové stanice pro lepší orientaci v prostoru. V ceně je zahrnuto i měsíční předplatné v obchodě Viveport, který nabízí neomezený přístup k 200+ VR hrám a aplikacím. Další měsíce už stojí 209 Kč.

Celá sada HTC Vive
Celá sada HTC Vive

Statistiky Steamu ukazují, že HTC Vive je mezi hráči populárnější. Mezi VR sadami si drží 60% podíl, zatímco Oculusy mají 40% zastoupení.

TIP: Virtuální realita HTC Vive: tohle 3D chcete! (osobní zkušenost)

Od počátku bylo naším cílem, aby byl Vive tím nejlepším systémem, který přinese virtuální realitu do domovů po celém světě,“ řekla Cher Wang, předsedkyně představenstva HTC. „Snížení ceny je dalším krokem v naší snaze zpřístupnit virtuální realitu co nejširšímu obecenstvu. Očekávání nejnovějších titulů a příchodu Vive Trackeru je tou pravou chvílí pro prožití těch nejpřesvědčivějších virtuálních zážitků zprostředkovaných virtuální realitou HTC Vive.

 

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

    • Vzhľadom na cenu to nie je pre každého. Čo sa týka zážitku, ten je oveľa lepší ako na monitore. To si ale človek musí najskôr vyskúšať, aby to videl na vlastné oči. Stále sa nájdu ludia, ktorí VR prirovnávajú napríklad k 3D. Čo je úplne mimo. Keď postupne pôjdu tieto headsety cenovo dolu, rozšíria sa viac. Hlavne už k terajšej generácii nie je potrebný high end PC ako to bolo 2 roky dozadu. Stačí dnešný mainstream v podobe i5 a GTX 1060 alebo ich ekvivalenty od AMD.

    • no prozatim jdou na odbyt spise v reklamkach a jinych studiich ktere pro to vyvyji appky a hry, domu si to lidi zacnou kupovat az to klesne tak na polovic soucasnych cen, a az k tomu bude spousta podporovanych appek a her, ja ted delam jiz rok podobne projekty pro Skodovku, a myslym ze budoucnost v tom za par let opravdu bude

      proste prohlizet si interier auta je urcite hezci ve VR nez jen na monitoru (budouci konfiguratory aut na strankach vyrobcu), a jezdit zavodni gamesu ve VR me taky prijde zazivnejsi nez mit pred sebou 3 a vice monitoru, zatim proste sirsimu rozsireni brani cena ktera je proste velka, ale cena casem spadne na uroven beznych mainstream monitoru, a pak jim VR sety zacnou opravdu konkurovat 🙂

      • jeste doplnim, ze dostat v budoucnu vyssi rozliseni do VR brejli pujde snaz a levneji nez na klasickych monitorech, stejne jako prozatim neni v podstate temer zadna konkurence, jen 2 vazni vyrobci, proto am vidim mozne rychle pady cen v budoucnu