Vivaldi 2.6 blokuje škodlivé reklamy. K profilům doplníte avatary

Jedná se o další menší vydání s mnoha drobnými novinkami. Co po pár týdnech od minulé verze ve Vivaldim funguje lépe?

4

Právě vyšla další řada alternativního prohlížeče pro náročné. Minulému vydání jsme se samostatně nevěnovali, tak jen připomenu, že novinek nepřineslo mnoho. Vivaldi 2.5 především zavedl podporu klávesnic Razer Chroma. V praxi se tak podsvícení klávesnice barevně přizpůsobuje barvě motivu prohlížeče, jenž vychází z dominantní barvy daného stránky.

Dále přibyla možnost měnit velikost miniatur v Rychlém přístupu. Tím jsem větší novinky vyčerpal, pojďme se tedy podívat na Vivaldiho 2.6. Tentokrát se v prohlížeči objevuje funkce pro blokování nebezpečných reklam, resp. reklam na nebezpečných stránkách. Mimo hru budou postaveny reklamy znepříjemňující člověku život – např. takové, které vás zahlcují výzvami a znemožňují vám odchod ze stránky.

Funkce je ve výchozím stavu aktivní. Připadá vám povědomá? Přišel s ní Google. Vivaldi nicméně seznam závadných reklam hostuje na vlastním serveru, kam se prohlížeč připojuje spojením šifrovaným na obou koncích. Pokud blokování využívat nechcete, můžete ho vypnout.

Další novinky v prohlížeči

Není to tak dávno, co se vedle adresního řádku objevil avatar s nabídkou pro správu uživatelských profilů. Jednalo se však o prázdného avatara. Teď už toto místo nemusí vypadat tak smutně, Vivaldi konečně podporuje nahrávání vlastních uživatelských fotografií. V případě lokální účtů můžete přidávat jen avatary z výchozí integrované nabídky. Úpravu provedete přímo prostřednictvím nabídky na nástrojové liště, odkud teď lze také přidávat či odebírat profily.

Lokální účty můžete opatřit některým z výchozích avatarů

Dále můžete vyhledávat v seznamu uložených hesel, postranní panel vám ukáže počet neprohlédnutých stránek, jež jste otevřeli na pozadí, při hledání na stránce na hypertextový odkaz přejdete kombinací kláves Ctrl+Enter. Místo lupy se pak v poli pro vyhledávání může ukazovat favikona vyhledávače. Dále byla přidána podpora sluchátek od Razeru, jejichž podsvícení tak rovněž změní barvu podle prohlížeče.

Tvůrčí tým slibuje i zlepšení výkonu ve scénářích, kdy máte otevřeno mnoho panelů. Specificky se zlepšilo přesunování panelů do nových oken, zrychlilo přepnutí do rozděleného zobrazení nebo práce s panely v postranním panelu. Drobných novinek byste v prohlížeči našli více, dočtete se o nich na blogu Vivaldi. Prohlížeč si můžete stáhnout z www.vivaldi.com.

Zdroj: Vivaldi Blog

Vivaldi 2.6 blokuje škodlivé reklamy. K profilům doplníte avatary
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

4 KOMENTÁŘE