Vivaldi 2.6 blokuje škodlivé reklamy. K profilům doplníte avatary

Jedná se o další menší vydání s mnoha drobnými novinkami. Co po pár týdnech od minulé verze ve Vivaldim funguje lépe?

4
Vivaldi
Vivaldi

Právě vyšla další řada alternativního prohlížeče pro náročné. Minulému vydání jsme se samostatně nevěnovali, tak jen připomenu, že novinek nepřineslo mnoho. Vivaldi 2.5 především zavedl podporu klávesnic Razer Chroma. V praxi se tak podsvícení klávesnice barevně přizpůsobuje barvě motivu prohlížeče, jenž vychází z dominantní barvy daného stránky.

Dále přibyla možnost měnit velikost miniatur v Rychlém přístupu. Tím jsem větší novinky vyčerpal, pojďme se tedy podívat na Vivaldiho 2.6. Tentokrát se v prohlížeči objevuje funkce pro blokování nebezpečných reklam, resp. reklam na nebezpečných stránkách. Mimo hru budou postaveny reklamy znepříjemňující člověku život – např. takové, které vás zahlcují výzvami a znemožňují vám odchod ze stránky.

Funkce je ve výchozím stavu aktivní. Připadá vám povědomá? Přišel s ní Google. Vivaldi nicméně seznam závadných reklam hostuje na vlastním serveru, kam se prohlížeč připojuje spojením šifrovaným na obou koncích. Pokud blokování využívat nechcete, můžete ho vypnout.

Další novinky v prohlížeči

Není to tak dávno, co se vedle adresního řádku objevil avatar s nabídkou pro správu uživatelských profilů. Jednalo se však o prázdného avatara. Teď už toto místo nemusí vypadat tak smutně, Vivaldi konečně podporuje nahrávání vlastních uživatelských fotografií. V případě lokální účtů můžete přidávat jen avatary z výchozí integrované nabídky. Úpravu provedete přímo prostřednictvím nabídky na nástrojové liště, odkud teď lze také přidávat či odebírat profily.

Dále můžete vyhledávat v seznamu uložených hesel, postranní panel vám ukáže počet neprohlédnutých stránek, jež jste otevřeli na pozadí, při hledání na stránce na hypertextový odkaz přejdete kombinací kláves Ctrl+Enter. Místo lupy se pak v poli pro vyhledávání může ukazovat favikona vyhledávače. Dále byla přidána podpora sluchátek od Razeru, jejichž podsvícení tak rovněž změní barvu podle prohlížeče.

Tvůrčí tým slibuje i zlepšení výkonu ve scénářích, kdy máte otevřeno mnoho panelů. Specificky se zlepšilo přesunování panelů do nových oken, zrychlilo přepnutí do rozděleného zobrazení nebo práce s panely v postranním panelu. Drobných novinek byste v prohlížeči našli více, dočtete se o nich na blogu Vivaldi. Prohlížeč si můžete stáhnout z www.vivaldi.com.

Zdroj: Vivaldi Blog


Vivaldi 2.6 blokuje škodlivé reklamy. K profilům doplníte avatary
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE