Šeptanda: Evropská komise brzy schválí sloučení Vodafonu a UPC

0

Je to bezmála 14 měsíců, co britský Vodafone oznámil, že koupí část společnosti Liberty Global. Zástupci obou firem se dohodli na výkupní ceně 18,4 miliardy eur, za což by Vodafone získal kabelovky v Německu (Unitymedia), Česku, Maďarsku a Rumunsku (vše UPC). Vodafone měl zájem převzít aktiva Liberty Global jen tam, kde již sám působí jako mobilní operátor.

Zejména v případě Německa a Česka by výrazně posílil na trzích s pevným připojením k internetu a poskytováním televize, kde dosud patřil k méně významným hráčům. Obava regulačních úřadů, že by po akvizici oslabilo konkurenční prostředí, nakonec způsobila, že se obchod táhne tak dlouho.

Podle zdrojů Reuters ale ke sloučení nakonec dojde a Evropská komise je připravena obchod schválit. Formálně by se tak mělo stát do 23. července. Ani jedna ze zainteresovaných stran ale nechtěla zprávu tiskové agentury komentovat.

Budeme i nadále nabízet našim zákazníkům ty nejlepší služby a férový zákaznický přístup,” řěkl před rokem Petr Dvořák, generální ředitel Vodafone Czech Republic, a dodal: „Tato transakce nám umožní obohatit nabídku konvergovaných služeb a podpořit rozvoj vysokorychlostních sítí a digitální ekonomiky České republiky.

PS: V současnosti patří česká a slovenská pobočka pod jednu firmu. Po převzetí Vodafonem by se došlo k rozdělení a slovenské UPC by zůstalo pod Liberty Global. (Vodafone na Slovensku nepůsobí).

Šeptanda: Evropská komise brzy schválí sloučení Vodafonu a UPC
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů