Vodafone zabije svůj nejzajímavější datový tarif a považuje to za výhodu

3
Vodafone
Vodafone

Před třemi lety Vodafone jako první operátor uvedl „LTE na doma“, zvláštní datový tarif určený pro připojení domácnosti rychlostí 4/2 Mb/s. Rok nato přidal o trochu dražší tarif s dvojnásobnými rychlostmi. U obou byl nasazen tzv. Smart FUP.

Při surfování na webu, chatování, volání nebo u e-mailu nebylo nastaveno žádné datové omezení a rychlost byla pořád maximální. U P2P služeb, herních sítí, video serverů a od loňska bohužel i HTTPS byl nastaven datový limit 30 GB, po jejichž vyčerpání klesla rychlost (jen u tohoto provozu) na stále použitelných 256/256 kb/s.

Oba tarify měly ještě jednu vychytávku – noční surfování. Od půlnoci do šesté ranní byla rychlost u nižšího tarifu dvojnásobná, u vyššího teoreticky neomezená (někteří naměřili i desítky megabitů za sekundu).

Naše původní služba Připojení bez kabelu, kterou jsme před třemi lety nabídli zákazníkům, zaznamenala ohromný úspěch, a i proto jsme se rozhodli, že vzhledem k zvyšování datových nároků uživatelů a v souladu s našimi novými tarify dopřejeme našim zákazníkům dvojnásobek dat i na doma,“ říká Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky ve Vodafonu, a dodává: „Připojení bez kabelu Naplno se od původního řešení liší nejen dvojnásobkem dat, ale také novými doplňkovými službami po vyčerpání základního datového objemu. Věřím, že zákazníci ocení vylepšenou službu za stávající cenu.

Všechno dobré musí skončit

Ano, čtete správně. Ohromně úspěšná služba, a proto ji Vodafone pohřbí. Vyšší tarif Připojení bez kabelu+ nahradí nový Připojení bez kabelu Naplno. Stojí stejně, má stejnou rychlost, ale už mu chybí Smart FUP i noční surfování. Veškerý datový provoz se odečítá z 60 GB limitu. Až jej vyčerpáte, nedojde ke zpomalení, ale automatickému dokoupení 5 GB za 49 Kč. Balíček se může dokoupit až desekrát, ale uživatel může funkci vypnout. Jenže pak bude bez internetu.

Nevím, v čem přesně Vodafone tento tarif vidí jako lepší. Při určitém typu provozu jste u toho současného mohli plnou rychlostí prosurfovat mnohem více dat než 60 GB. V noci mohli lidé nastavit stahování i větších balíčků. A cena byla konečná. Nový tarif je naopak určený pro velmi specifickou část uživatelů, kteří hodně stahovali ze „zakázaných míst“, takže narazili na 30GB strop a nemohli si dokoupit další balíček s plnou rychlostí.

Vodafone Připojení bez kabelu

Připojení bez kabelu Připojení bez kabelu+ Připojení bez kabelu Naplno
paušál bez úvazku 499 Kč 554 Kč  554 Kč
paušál na 24 měsíců 399 Kč 449 Kč  449 Kč
běžná rychlost 4/2 Mb/s 8/4 Mb/s 8/4 Mb/s
noční rychlost (0:00 až 6:00) 8/4 Mb/s neomezená 8/4 Mb/s
data 30 GB Smart FUP 30 GB Smart FUP 60 GB
po vyčerpání rychlost 256/256 kb/s rychlost 256/256 kb/s 5 GB / 49 Kč

Co se mění

Původní tarify Připojení bez kabelu a Připojení bez kabelu+ již od 11. června nejde objednat zvlášť. Plusko z ceníku zmizelo, neplusko Vodafone dává zdarma k tarifům Red+.

Stávajícím zákazníkům obou původních tarifů bude od 11. června do 31. srpna navýšen datový limit z 30 na 60 GB (při zachování podmínek).

U Připojení bez kabelu Naplno bude až do 31. srpna 2017 po vyčerpání 60 GB rychlost zpomalena na 256/256 kb/s.

Během září Vodafone převede zákazníky Připojení bez kabelu+ (jen plus) na Připojení bez kabelu Naplno. Komu se to nelíbí, může bez pokuty smlouvu zrušit.

Od září již nebude možné u Připojení bez kabelu Naplno surfovat zpomaleně, ale automaticky se dokoupí 5GB balíčky po 49 Kč. Vodafone také informoval zákazníky, že si budou moci za 999 Kč připlatit za datově neomezené připojení (celkově tak zaplatí asi 1500 Kč).

Stávající zákazníci Připojení bez kabelu (neplusko) budou od září surfovat tak jako doposud – s 30GB Smart FUPem a nočním provozem s dvojnásobnou rychlostí.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Mobil.cz dal malou náplast na zrušení pomalých dat zdarma – zvýšil data u svých dokoupitelných balíčků, za 60 Kč je teď 300 MB (dříve 80 MB) na 10 dní a za 300 Kč jsou 2 GB (dříve 1 GB) na 30 dní. Po vyčerpání jedou pomalá data do konce období. 200 MB na 30 dní po dobití min. 200 Kč zůstalo. Pokud dobijete během čerpání dokoupeného balíčku, 200 MB počká s čerpáním po vyčerpání jeho dat nebo po konci období, podle toho, co nastane dřív.

    Na serveru mají bordel a ceník, který nabízejí, je starý. Při lezení po stránkách jde ale nový ceník od 11.6. najít a v Samoobsluze jsou nové balíčky.
    http://data.idnes.cz/soubory/websites/A170607_KOV_000_CENIK_MOBIL_2017_2.PDF