Vyšly listopadové aktualizace pro Windows 7, 8.1 a tři verze Windows 10

1

Včera bylo druhé úterý v měsíci, proto v našich večerních hodinách byly k dispozici nové aktualizace pro Windows, Office a další softwary od Microsoftu. Nechyběl jako každý měsíc aktualizovaný Nástroj pro odebrání škodlivého softwaru systému Windows (KB890830) a poslední opravené vydání Flash Playeru (KB3202790), jenž je integrován v prohlížečích Internet Explorer a Edge. (V jiných prohlížečích je spravován nezávisle na službě Windows Update.)

Listopadové aktualizace jsou venku
Vyšla také kumulativní aktualizace pro Windows 10. Není jasné, kdy Microsoft přestane udržovat aspoň některá vydání tohoto systému. Zatím podporuje všechny dosud vydané verze, čímž ale komplikuje život sám sobě, neboť spravuje celkem tři verze, které obdržely aktualizace:

 • Windows 10 v1507 – aktualizace KB3198585 zvedla číslo verze na 10240.17190
 • Windows 10 v1511 – aktualizace KB3198586 zvedla číslo verze na 10586.679
 • Windows 10 v1607 – aktualizace KB3200970 zvedla číslo verze na 14393.447

My se budeme věnovat pouze verzi poslední, která je již na většině počítačů s Desítkami. Seznamy změn pro jiná vydání případně najdete na webu Windows Help. Servisní novinky v případě Windows 10 verze 1607 vyhlíží následovně:

 • Byla zlepšena spolehlivost přehrávání multimédií, Vzdálené plochy a Internet Exploreru 11.
 • Byl vyřešen problém, jenž zabraňoval připojení k VPN.
 • Byl vyřešen problém, kdy naplánované úlohy po opětovaném zapnutí ve Plánovači úloh někdy neprobíhaly.
 • Byla aktualizována databáze APN.
 • Byl vyřešen problém, kdy některé japonské znaky chyběly, když jste použili nástroj Input Method Editor.
 • Byl vyřešen problém s tím, že ikona v oznamovací oblasti mohla signalizovat, že nejsou k dispozici žádné sítě Wi-Fi, přestože aspoň jedna síť v dosahu byla.
 • Byl vyřešen problém, kdy zařízení mohlo být od placené Wi-Fi odpojeno dřív, než jste stihli provést platbu za použití sítě.
 • Byly vyřešeny určité problémy s běloruskou lokalizací.
 • Další opravy se týkají těchto součástí Windows: jádro, packaging release management, autentifikace, Edge, Internet Explorer 11, Vzdálená plocha, Active Directory, bezdrátové sítě, uživatelské prostředí, grafické komponenty, zabezpečení podniků a HoloLens.
 • Bezpečnostní aktualizace se týkají těchto součástí Windows: správce bootování, Windows, ovladače na úrovni jádra, Edge, Internet Explorer 11, Microsoft Virtual Hard Drive, ovladač Common Log File System, Microsoft Video Control, ovladač Common Log File System, autentifikační metody Windows, Průzkumníka souborů a Microsoft Graphics Component.

Připomínám, že Microsoft touto aktualizací zalepil díru, kterou nedávno necitlivě odhalil Google. Googlu byla oficiálně připsána zásluha. Svět se ovšem netočí jen kolem Desítek, své opravy dostaly také počítače s předchozími verzemi Windows, konkrétně s Vistou SP2, Windows 7 SP1 a Windows 8.1. Vistě v dubnu skončí podpora úplně, takže pokud používáte počítač s tímto systémem, měli byste začít plánovat, co bude dál.

Windows 10 build 14393.447Zdroj: Windows Help

Vyšly listopadové aktualizace pro Windows 7, 8.1 a tři verze Windows 10

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. A kdy konečně vyřeší numlock (zapnutý) / lock screen (vypnutý)? A co neustálé odebírání defaultních programů po updatech? To to musím každej měsíc vracet zpátky? A co ty zatracený restarty? Zatím jsem si nikdy nevšimnul, že má nastat a pak když přijdu tak zbytečně na*ranej a dumám o co jsem zase přišel. Dokud nemá blokátor restartu alespoň 16 hodin, tak je mi ta funkce k ničemu… Proboha proč, když počítač minimálně denně vypínám.