WhatsApp dohnal Skype a další. Nyní podporuje videohovory

1

Ačkoli začínal jako komunikátor pro textovou komunikaci a chyběly mu funkce, které někteří jiní měli, uživatelé a uživatelky si jej oblíbili a vyrostla z něj jedna z největších komunikačních služeb světě. WhatsApp používá miliarda lidí, což jej činí dokonce největší službou ve své kategorii. Možná trochu překvapivě teprve nedávno začala podporovat videohovory.

WhatsApp podporuje volání s obrazem
WhatsApp podporuje volání s obrazem | Foto: Facebook

Od února 2014 patří Facebooku, který rovněž provozuje vlastní Messenger. Volání bylo oznámeno v podobné době, ale reálně bylo uvedeno až na jaře 2015. Facebook byl ale s plány a vývojem oproti dříve nezávislé službě napřed, takže na jaře uvedeného roku v Messengeru uvedl rovnou videohovory. Od letošního dubna již zvládá videohovory ve skupinách. WhatsApp oproti němu v úsilí „spájet lidi“ prostřednictvím videohovorů oznámil teprve v listopadu 2016.

WhatsApp kromě Androidu a iOS nadále podporuje Windows Phone, což naznačuje, že autorstvo nesleduje vývoj na trhu a neví ani, že Microsoft už přes rok vyvíjí Windows 10 Mobile. Oznámení bohužel neprozrazuje, zda je možné videotelefonovat ve skupině, ale přepokládám, že by se tím Facebook pochlubil.

Zdroj: Blog WhatsApp via TWCN Tech News

WhatsApp dohnal Skype a další. Nyní podporuje videohovory

Ohodnoťte tento článek!