WhatsApp nastoupil do Microsoft Storu. Jedná se o onu stále stejnou osekanou verzi

Revoluce se dnes nekoná.

0
WhatsApp
WhatsApp

WhatsApp patří k nejpoužívanějším komunikátorům globálně a jedná se typ služby, jež nevznikla na počítačích, ale na smartphonech. Po mnoha letech fungování jsme se dočkali značně osekané webové verze a v roce 2016 vyšel klient pro Windows a macOS. Naše očekávání nenaplnil, neboť se jednalo o převlečenou webovou verzi, jež nám žádané funkce navíc nenabídla.

Během podzimu se začalo proslýchat, že Facebook připravuje klienta nativního. Určitá naděje na zlepšení tedy existovala. Nový klient pro WhatsApp se konečně objevil v Microsoft Storu. Nazývá se WhatsApp Desktop a my se můžete dotázat, zda se jedná o posun. Aplikace funguje na procesorech architektury x86 včetně 64bitové varianty, zatím ale ignoruje procesory ARM, které jsou na dohled.

Aplikace dosahuje velikosti skoro 250 MB. Je svižná, ale nenabízí nic, co bychom neměli k dispozici ve webové verzi. Vypadá to, že vývojový tým jen vzal původní kritizovanou aplikaci pro desktop a umístil ji do Storu. Dřívější opatrné nadšení tedy bylo zchlazeno – příchod telefonování se bohužel nekoná, závislost na zapnutém a připojeném smartphonu neodpadá. WhatsApp Desktop si můžete stáhnout z Microsoft Storu.

Tato aplikace je nová jen v tom, že přišla do Microsoft Storu
Tato aplikace je nová jen v tom, že přišla do Microsoft Storu
WhatsApp nastoupil do Microsoft Storu. Jedná se o onu stále stejnou osekanou verzi
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů