Občasné zadrhnutí a zkomolení zvuku ve Windows 10 v1903 snad vyřešeno

Nedávno vydaná servisní aktualizace pro May 2019 Update nad rámec toho, co nám Microsoft původně sdělil, řeší ještě jednu chybu. Týkala se občasného krátkodobého zkomolení zvuku.

5

Měli jste mírné potíže se zvukem ve Windows 10 verze 1903? Microsoft se tím v oficiálním seznamu změn nechlubí, ale poslední servisní aktualizace obsahuje opravu, která bude jistě řadu z vás zajímat. Pete Brown z Microsoftu na svém Twitteru upozornil, že KB4505903 řeší také občasné krátkodobé nárůsty odezvy služby DPC (Deferred Procedure Call). Všiml si toho MSPoweruser.

Ty byly na některých systémech zodpovědné za chvilkové – opravdu šlo jen o necelou vteřinku – pozastavené přehrávání audia, přičemž následně byl začátek přehrávání – opět jen vteřinka – doprovozený nepříjemným zkomolením zvuku. To mohu potvrdit, sám jsem tyto obtíže pozoroval, kolega Jan Olšan též. Obtíže byly mírné a snesitelné, zvlášť ve srovnání s chybami přítomnými zpočátku ve verzích 1803 nebo 1809.

Přesto byly zvukové abnormality nepříjemné a jedná se o typický příklad počáteční neodladěnosti nového vydání Windows, kvůli kterým se vyplatí s upgradem nespěchat. Buď jak buď, KB4505903 by měla výkyvy latence vyřešit. Osobně již potíže se zvukem nepozoruji, slavit je ale možná předčasné, protože někteří na Twitteru hlásí, že na jejich straně instalace aktualizace nic nevyřešila. Máte už klid, pokud jste občasné zadrhnutí zvuku pozorovali?

Zdroj: Pete Brown na Twitteru via MSPoweruser

Občasné zadrhnutí a zkomolení zvuku ve Windows 10 v1903 snad vyřešeno
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

5 KOMENTÁŘE

 1. Já tyhle jejich problémy nějak nechápu. Přece když odladí předchozí verzi Win10 tak už tolik chyb nemůže být přirozeně v té budoucí. Nebo snad vaří každou novou verzi Win10 s čisté vody? Pak jejich systém vydávání nových verzí nefunguje. A nebo problém vězí u výrobců hardwaru potažmo ovladačů kde výrobci kašlou na dodržování nějakých stanovených pravidel?
  Možná je to celé jedna velká bublina. Win10 jsou příliš pod drobnohledem. Já osobně jsem se setkal s jedinou nefunkčností, nešli nainstalovat ovladače bluetooth z důvodu nedostatečného zabezpečení v ovladačích. To se stalo v jedné z raných verzí Win10.

  • Nie…oni za polroka urobia tak vela zmien,ze sa proste vzdy nieco maleho pokazi,to je normalna vec….mimochodom nechapem precitlivelosť autora na drobne chyby….mna by takato mala prkotina nezastavila od updatu na novsiu verziu windows…

   • Já tu mám jen dva stroje, kde jsou W10, zbytek frčí na W7, protože stabilita a HW.
    Ten jeden má moc „blokád“, takže tam proběhl pouze upgrade na 1809 (i když nutno přiznat, že upgrade z neznámé verze právě na tuto nebo 1803 nebyl zrovna bezproblémový – tradičně odstřelenej driver audia a celodenní laborování s ním, touchpad atp.). Ten druhej má jednodušší HW a tam upgrade na 1903 prošel, jenže z „občasného“ bootu s nefungující grafikou se stal prakticky jistý boot s nefungující grafikou (pomůže až vypnutí a následné zapnutí) a myslím že jsem poprvé viděl i několik BSOD (jádro OS).

    Opravdu budu hodně zvažovat, jaký OS hodím na nový HW, abych to nemusel co rok všechno „ladit“ do funkčního stavu.