Windows 10 verze 2004 zřejmě vyjde až na konci května

Shrnujeme postup Microsoftu k vydání Windows 10 May 2020 Updatu. Nová verze operačního systému vyjde zřejmě později, než se očekávalo.

10

Na to, že byl Windows 10 verze 2004 na úrovni funkcí dokončen v prosinci loňského roku, bylo testování v širších okruzích zahájeno pozdě. Do kanálu Release Preview zmíněné vydání sestoupilo až v půlce dubna, přičemž Redmondští uvedli, že sestavení 19041.207 považují za konečné. To znamená, že by ho byli ochotní zařadit do široké distribuce mimo testovací okruhy.

Dne 22. dubna vyšla další revize, tentokrát jen pro Slow ring. Sestavení 19041.208 přineslo navíc jedinou opravu týkající se API NPLogonNotify. Toto sestavení bylo do kanálu Release Preview vpuštěno na konci dubna. Microsoft spolu s tím uvedl, že si původní plán rozmyslel a do finálního sestavení by měl zahnout ještě jednu opravu. Build 19041.208 už ale považuje za konečný.

S datem uvedení se ale firma předem nesvěřila, což není nic neobvyklého. Verze 2004 byla marketingově označena jako May 2020 Update, tudíž bychom očekávali, že stihne vyjít během května. První tzv. na ráně je záplatovací úterý, které připadá na 12. květen.  To bylo datum, kdy měla široká distribuce začít také podle novinářky Mary Jo Foley, resp. podle jejích zdrojů.

Tipněte si. Kdy Microsoft vydá Windows 10 verze 2004?

Na konci dubna ale obdržela hlášení, že bylo vydání odloženo. Zdroje novinářky tvrdí, že Microsoft pravděpodobně chce nejdříve záplatovat kritickou díru. Redmondští tak pozdrželi celý cyklus, na jehož konci dojde k vydání Windows 10 verze 2004. Novým stanoveným datem pro zahájení široké distribuce prý je 28. květen. Proč nestačilo díru záplatovat pomocí standardního servisního mechanismu, nevíme. Stejně tak ale platí, že ani důvodem pozdržení si nejsme stoprocentně jistí.

Zdroje: Windows Experience Blog | ZDNet

Windows 10 verze 2004 zřejmě vyjde až na konci května
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 9 hlasů

10 KOMENTÁŘE

 1. Hoši z MS vyhlásili poslednú aktualizáciu 20H1 Build 19041.208 za finálnu, ktorá bude distribuovaná verejnosti, tak som to nainštaloval a …. nefukčný formát HEIC, nefunkčné náhľady HEVC. Nasledovalo nevyhnutné obnovenie systému z ISO obrazu na v.1909.

   • Ano, mám nainštalované dve rozšírenia HEVC + podporu HEIF. Decode/encode normálne funguvalo, ale snímky .heif sa nedali otvoriť ani s Adobe DNG convertor a náhľady HEVC nula bodov.
    Práve som spustil znova update na 20H1, dám vedieť, či to už fungíruje.

    • Asi máš obě ruce levé, lamičko. Používám 19041 4 měsíce a práce s formátem HEIC i náhledy HEVC fungovalo a funguje bez problému s nainstalovaným doplňkem zdrarma ze Store s názvem “ Rozšíření pro video HEVC od výrobce zařízení“ (nebo určitě i s tím druhým placeným). Fungují jak náhledy HEVC v exploreru, tak i zobrazování HEIC ve Windows prohlížeč fotografií, tak i používání HEIC v getpaintu, který je na doplňku závislý.

      • Aha, tobě nejde nejen HEVC a HEIC, ale máš i rozvrtaný Windows? 😀 No dal jsem kontrolu a vše v pořádku 🙂
       Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
       Deployment Image Servicing and Management tool
       Version: 10.0.19041.1
       Image Version: 10.0.19041.208
       [==========================100.0%==========================] No component store corruption detected.
       The operation completed successfully.

      • Gratulujem, na budúce sa skus správat slušne…
       A skontroluj si register, náhledy videosúborov sú blbe nastavené, po údržbe/tvrdom resete sa musia načítavať od podlahy.

 2. Upgradujete na nejnovější verzi jenom protože to vyšlo, nebo je tam něco co chcete/potřebujete? Osobně se držím cca 9-12 měsíců pozadu (1-2 verze) a dělám jen updaty, které jsou taky o něco pozdržené a zatím funguju bez problémů co se systému týče.