Windows 10 už běží na 825 milionech zařízení. SwiftKey používá 159 milionů lidí

Nastal čas na pár čísel.

3

Ačkoli se Microsoft na konferenci Build 2019 žádným novým číslem nechlubil, dosáhl Windows 10 nové mety. Podle interní dokumentace, kterou měl možnost vidět Paul Thurrott, už Desítky pohání 825 milionů zařízení. Jedná se o aktivní používanost, nikoli o počet prodaných licencí. Do tohoto čísla spadají nejen osobní počítače, ale i mobily, konzole Xbox a další.

Zkrátka všechno, kde běží jádro Windows. Thurrott zveřejnil také pár dalších čísel, jež se týkají úspěšnosti aplikací vytvářených týmem Microsoft’s Essential Products, kam spadají programy pro Windows a mobily. Patří sem tedy i multiplatformní nástroje jako OneNote, To-Do, Edge a další. Mobilní aplikace pro Windows 10 byly staženy 32milionkrát, mobilní Edge 4,5milionkrát a Microsoft Launcher více než 4milionkrát.

Klávesnice SwiftKey pak oslovila přes 159 milionů lidí, kteří ji aktivně používají. Dokumentace dále prozrazuje, že Redmondští připravují aplikace Microsoft Family, o kterých ale nic nevíme. Microsoft dále plánuje srozumitelně komunikovat strategii pro Windows, bude pracovat na lepším uživatelském zážitku při používání více různých typů zařízení a bude prosazovat Windows ve vzdělávacím sektoru.

Zdroj: Thurrott.com

Windows 10 už běží na 825 milionech zařízení. SwiftKey používá 159 milionů lidí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

3 KOMENTÁŘE