Windows 10 Insider Preview build 16288 mění označení verze a ruší vodoznak na ploše

Microsoft chtěl akcelerovat vydávání nových testovacích sestavení. Poslední pro Fast ring ale vyšlo 1. září, takže jsme a další čekali více než týden.

7
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
-
Zdroj: Microsoft

Oživeno dne 18. září 2017:

Během víkendu Microsoft sestavení 16288 vypustil do Slow ringu, jak uvedla Dona Sarkar.

Původní článek ze 13. září 2017:

Zase můžete aktualizovat, pokud testujete Windows ve Fast ringu. Připomínám, že Microsoft v tuto chvíli omezené skupině testerů a testerek nabízí první sestavení spadající do další vývojové větve, tj. Redstone 4. Čerstvý Windows 10 Insider Preview build 16288 nicméně patří ještě do větve Redstone 3.

Až překvapivě Microsoft sám od sebe potvrdil, že se nejedná o konečné sestavení Fall Creators Updatu – většinou se musíme domýšlet a spoléhat na jiné zdroje, které mají k požadovaným informacím přístup. Nejméně jedno sestavení nás tudíž čeká. V tuto chvíli Microsoft již jen opravuje chyby, tudíž viditelné změny nečekejte.

Na dvě přesto došlo. V tomto sestavení se již nenachází proslulý vodoznak, který jinak testovacím vydáním Windows hyzdí plochu. Systém se též konečně hlásí jako verze 1709, nikoli jako verze 1703. Microsoft upozorňuje, že se v následujících sestaveních vodoznak znovu objevit může. Oprav sestavení 16288 nabízí opravdu mnoho. Kdybyste si seznam chtěli pročíst, můžete tak učinit na blogu Windows Experience.

Novinky na mobilech

Microsoft také vydal Windows 10 Mobile Insider Preview build 15250 pro Fast ring. Ten kromě obvyklých oprav výjimečně nabízí jiné, byť spíše drobné novinky. Pro zatraktivnění platformy ve firemním prostředí vývojový tým do systému přidal podporu pro dvoufaktorové ověření, pár úprav se dotklo grafického prostředí pro blokování aplikací. Došlo i na pár úprav pro sílení zabezpečení a spolehlivosti VPN.

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. A co tak přidat i docela podstatné info? Microsoft vypustil do insideru 16288 dnes kolem půlnoci selč. Od počátku je ale hodně velký problém s tím, že chybělo hodně hlavních uups souborů, mimojiné i Professional_cs-cz.esd pro x64, který je dostupný až někdy od dnešního odpoledne. Například Professional_en-us.esd x64 dostupný není ani teď, více info ve vlákně:
  https://forums.mydigitallife.net/threads/discussion-windows-10-insider-preview-build-16288-pc.75111/

  • Kdyby to někomu nedocvaklo tak pokud chybí ten hlavní esd uups pro danou edici, bitovou verzi a jazyk, tak se ta edice v daném jazyce a bitové verzi nedá na ten build upgradovat přes windows update nebo si ji člověk pomocí utilit nemůže z uups vytvořit.

   • Buď vklidu, ono je to každému úplně u prdeIe to Tvoje ESD a onanování vůbec, oni už lidi pochopili že není kam spěchat a že se vyplatí počkat až to exoti Tvého kalibru odzkoušejí, a dobrovolně a rádi po všech IT webech vyblijí nějaký elaborát a pak se teprve rozhodnou co s tím budou dělat. Preview užitečného idiota – základ práce s beta verzí Windows 10 😀

    • Zanne, pokud tě informace ohledně insideru nezajímají, nekomentuj je. Toto je článek o insider buildu 16288 a já napsal nejdůležitější informaci k tomuto buildu, která jaksi v článku chybí… Žádný build RS3 jsem myslím neměl a nemám nainstalovaný, ani ve virtuálce, taže já jej nezkouším, pokud jsi to myslel jako přímo zkoušet nainstalovaný Win 10 RS3. Zajímám se ale o informace ohledně RS3 včetně instalačky a třeba i uups, na které mám udělaný skript jednak na stahování a jednak na vytvoření instalačky z uups. A toto zkouším i na instalačce RS3. A jednak se zajímám o instalačku RS3 z hlediska třeba packages, protože si už teď dělám skripty na úpravu instalačky. A jestli tě podobné poznámky nějakým způsobem vzrušují, běž třeba na MDL a tam se můžeš vyřádit, třeba v tom vlákně, co jsem uvedl v prvním příspěvku.

 2. Díky tomuhle “ a testerek“ a jiným zhovadilostem, které čeština nezná, vaše články téměř nikdy nedočtu, a když, tak s pachutí. U feministky dokážu tento zvrácený komplex pochopit, ale u chlapa ne.