Windows 10 Insider Preview build 17711: nejen chytřejší Editor registru

Pár dalších novinek v rámci vývoje Windows 10 verze 1809. Nové testovací sestavení opět zlepšilo Edge, ale také inteligenci Editoru registru.

2
Windows 10 „Redstone 5“
Windows 10 „Redstone 5“

V pátek Microsoft uvolnil Windows 10 Insider Preview build 17711 pro aktualizační kanály Fast ring a Skip ahead. Připomínám, že minule firma oficiálně přiznala, že panelové prostředí do podzimního vydání dodělat nestihne. Proto ho také na čas stáhla z veřejného testovacího prostoru. Výrazně mezitím zlepšuje Edge a vyměnila dosavadní Skype za nový.

Co se odehrálo v sestavení 17711? Opět se dostalo na Edge – Redmondští ostatně na jaře posílili vývojovým tohoto prohlížeče. Režim pro pohodlné čtení článků obsahuje mnoho nových barevných schémat, lze si také upravit barvu zvýraznění předčítané pasáže textu. Nově si také můžete zvolit, kolik řádků má být v takovém případě zvýrazněno (nejvíce pět).

Upravena byla podoba dotazu na ukládání informací pro automatické vyplňování formulářů, aby byly dotazy srozumitelnější. Nástrojová lišta, jež se schovává, se objeví hned, jakmile ukazatelem myši najede do horní části dokumentu. Došlo na další část implementace čerstvé specifikace designového stylu Fluent. Mj. pod kontextovou nabídkou na stránce se tak objevuje stín. Stíny se postupně rozšíří do dalších částí aplikace.

Při předčítání vám Edge i zvýrazní řádky
Při předčítání vám Edge i zvýrazní řádky (foto: Microsoft)

Zaměřeno na HDR

Microsoft v poslední době pracoval na podpoře nových technologií a správě zobrazení. April Update nabídl podporu HDR, resp. nástroj na kalibraci zařízení. V minulém sestavení nám vývojový tým zase nabídl automatické zesvětlení videa ve vysoce osvětlených prostorech. Tyto možnosti přesunul na vlastní stránku v Nastavení, kde hledejte Windows HD Color. Ta vám toho více řekne o možnostech HDR na vašem počítači.

Adresní řádek v Editoru registru navrhuje možné cílové destinace. Podporovány jsou i klávesové zkratky Ctrl+Backspace, s níž vymažete poslední zadaný výraz, a Ctrl+Delete, s níž zase vymažete slovo před ukazatelem. Kompletní seznamy změn a opravených a známých chyb naleznete na blogu Windows Experience.

Windows 10 Insider Preview build 17711: nejen chytřejší Editor registru
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE