Microsoft na nic nečekal a vydal Windows 10 Insider Preview build 18252

Den po oznámení o vydání verze 1809 se ve Fast ringu objevilo sestavení z budoucího vydání Windows 10. Nový přírůstek do rodiny „19H1“ přináší aspoň pár drobností.

1
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
-
Zdroj: Microsoft

Po každém vývojovém cyklu jednotlivé verze Windows 10 máte relativně krátké časové okno, během něhož se můžete odhlásit z programu Windows Insider (či přejít na „pomalejší“ kanál), pokud už nechcete pokračovat v testování. Tentokrát byl Microsoft rychlý a dle mého názoru i nezodpovědný.

Kanál Skip ahead po dokončení hlavní verze resetuje, takže se do něj musíte znovu přihlásit, pokud máte zájem o testování. Pro ostatní kanály to ale neplatí. Dne 3. října Microsoft přitom do Fast ringu (ale také do Skip aheadu) uvolnil Windows 10 Insider Preview build 18252 z vývojové větve „19H1“.

To, že dokončil a vydává Redstone 5 (verze 1809), jsme se ovšem dozvěděli pouze o den dřív – teprve tehdy jsme bezpečně věděli, že už nové sestavení z dané vývojové větve ve Fast ringu nemáme očekávat. Kdo nedokázal pohotově zareagovat, mohlo se mu stát, že už se mu nové sestavení začalo instalovat.

Novinky v sestavení 18252

Možná si vzpomenete, že dosud sestavení z rodu „19H1“ nepřinášela nic zajímavého. Tentokrát přibylo aspoň pár novinek, byť se nejedná o nic, kvůli čemu byste chtěli podstupovat zvýšené riziko chybovosti, jež se s těmito ranými sestaveními typicky pojí.

Statickou adresu IP už také nastavíte v moderním Nastavení (foto: Microsoft)
Statickou adresu IP už také nastavíte v moderním Nastavení (foto: Microsoft)

Do Nastavení se propracovala sekce pro detailní konfiguraci ethernetu. Ručně zde v případě zájmu nastavíte mj. statickou adresu IP nebo servery DNS. K tomu bylo dosud nutné využít Ovládací panely. Dále byla vyměněna ikona symbolizující, že je zařízení odpojeno od internetu. Zatímco různé typy připojení měly svou ikonu, tahle je jednotně určena pro všechny typy.

Microsoft do systému ještě přidal písmo Windows Ebrima, to je ale zajímavé jen pro určité africké národy. Pokud o upgradu uvažujete, věnujte pozor relativně dlouhému seznamu známých chyb. Ten i se seznamem vyřešených problémů najedete na blogu Windows Experience.

Microsoft na nic nečekal a vydal Windows 10 Insider Preview build 18252
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (98.46%) 13 hlasů

1 komentář